מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - פיטורים שלא כדין –מתי המעסיק פועל שלא כחוק?
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

פיטורים שלא כדין –מתי המעסיק פועל שלא כחוק?

 

מהם פיטורים שלא כדין? איך נוכל לדעת מתי פיטורים לא חוקיים? ומה ההליך המשפטי המקובל במקרים אלו?
פיטורים חוקיים כוללים הודעה מוקדמת בהתאם לסוג העובד ולפרק זמן העסקתו, קיום שיחת שימוע, הוצאת מכתב פיטורים והפרשת כספי הפיצויים המגיעים לו כחוק (במידהועבד מעל שנה באותו מקום עבודה). פיטורים אינם חוקיים יכולים, במקרה הטוב, שלא לכלול את כל השלביםהמצוינים לעילאו אף רק את אחד מהם.

מתי פיטורים יוגדרו כפיטורים שלא כדין?

בטרם ניגש להסבר כפשוטו, חשוב לציין שברגע שאתם חוששים שזכויות העובדים שלכם נפגעו עליכם להתקשר למגן לעובד, פורטל העוסק בזכויות עובדים ומנוהל על ידי משרד עורכי דין גונן ושות'. בדרך זותוכלולבחוןאת הנושאולטפלבו מהבחינה המשפטית. לגופו של עניין, פיטורים מחייבים מסירת הודעה מוקדמת, ובכל מקרה אחר הם יוגדרו פיטורים שלא כדין. את ההתראה יש לתת בהתאם לזמן עבודתו של העובד וכמקובל בחוק.

מהי שיחת שימוע ולמה צריך לקיים אותה?

שיחת שימוע נדרשת על מנת לשמוע את טיעוני שני הצדדים. אם לא התקיימה שיחת שימוע לפני פיטורים, או שהתקיימה שיחת שימוע אך לעובד לא ניתנה הזדמנות להתבטא, נתונים אלויכולים לשמש לטובתכםכראיות בבית המשפט.מלבד שיחת שימוע יש לתת לעובדגם מכתב פיטורים, עמו הוא יוכל לקבל דמי אבטלה מביטוח לאומי. פיצויים ישולמו על פי מספר שנות העבודה, כאשר מתחת לשנת עבודה אחת אין פיצויי פיטורין, ומעל לשנת עבודה הפיצויים יהיו בשווי תלוש המשכורת השנתי לכל שנה שבה עבדתם.

אנו במגן לעובד נדאג שיתייחסו אליכם בכבוד

במידה והייתם שותפים להליך פיטורים שלא כדין פנו אלינו ואנו נפעל להגנתכם.פיטורים לא חוקיים הם מצב אותו מומלץ לשנות בכל מחיר. באפשרותכם להילחם על הזכויות שלכם וכשאנחנו לצדכם – תהיו בטוחים שאחוזי ההצלחה יהיו גבוהים!
לפרטים ומידע נוסף על השירותים של מגן לעובד לרבות בנושאים הקשוריםלפיטורים שלא כדין –הקליקוואנו נשמח לייצג אתכם!