מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - זכויות העובד המפוטר
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

זכויות העובד המפוטר

 
זכויות העובד המפוטר
האם ידעתם שאחת מזכויות העובד המפוטר היא האפשרות לפדות את ימי החופש שלו? ומה לגבי דמי מחלה, האם גם אותם ניתן לפדות בעת הפיטורין?

זכויות העובד המפוטר הן נושא עלום עבור עובדים רבים וחבל שכך הדבר, היות ועומדות לרשותכם זכויות רבות אותן תוכלו לנצל. ישנם עובדים אשר אכן מודעים לזכויות כגון תשלום פיצויי פיטורין, מתן הודעה מוקדמת ופרק הזמן שבה היא אמורה להינתן, אולם רובם המכריע של העובדים, אינו מכיר את כל הסעיפים הקטנים הכלולים תחת הקטגוריה – זכויות העובד המפוטר.
מה הם הסעיפים הקטנים של החוק ומה אתם יכולים לדרוש מהמעסיקים שלכם לאחר שהנ"ל פיטרו אתכם ממקום העבודה? להלן כל הפרטים.
 

תשלום בעבור ימי הבראה:

כל עוד קיימים יחסי עובד מעסיק ביניכם לבין המעסיקים שלכם, אתם יכולים לתבוע את כל דמי ההבראה שמגיעים לכם, כאשריש לציין כי ימי הזכאות וסכומם משתנה בהתאם לוותק של העובד כך שהנכם זכאים לקבל אותם בעת סיום העסקתכם ובמידה וסיימתם שנת עבודה אחת אצל המעסיק.
קחו בחשבון כי במידה והסתיימו יחסי עובד מעסיק ולא תבעתם את כל שמגיע לכם בטרם עת, אזי שתוכלו לתבוע רק את דמי ההבראה של השנתיים האחרונות לעבודה.

אחת מזכויות העובד המפוטר – פדיית ימי חופש:

במידה ופוטרתם מעבודתכם בטרם ניצלתם את כל ימי החופשה שצברתם, הרי שאתם זכאים לקבל אותם מיד עם תום העסקתכם, תחת ההגדרה פדיון ימי חופש. לעומת זאת, אם לזכותכם ימי מחלה, אותם לא ניצלתם, אינכם זכאים לפדיונם, אלא אם כן בהסכם הקיבוצי עליו אתם חתומים מצוין אחרת.
צוות המשרד של מגן לעובד מומחה בכל דיני העבודה לרבות זכויות העובד המפוטר ולכן כאשר אתם פונים לקבלת ייעוץ משפטי אצלנו, אתם יכולים להיות בטוחים כי כל זכות שעומדת לרשותכם תנוצל עד תום. לפרטים נוספים או לתיאום פגישת יעוץ, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר עוד היום ולשמור על כל הזכויות שלכם.

זכויות העובד המפוטר - קרא עוד