מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - פיטורים שלא כדין - כיצד להגיב?
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

פיטורים שלא כדין - כיצד להגיב?

 

מהו תרחיש הפיטורים האידיאלי עבורכם ועבור המעסיק? מה עושים במקרה של פיטורים שלא כדין? כיצד אנו כעובדים נוכל להתגונן מכך, או להגיב לדבר?

כעובדים השוקלים עזיבה, האינטרס שלכם לקבל מכתב פיטורים גדול יותר, משום שזהו צעד שיש לו משמעות מבחינה משפטית: אדם מפוטר בישראל זכאי לפיצויים מביטוח לאומי תחת תנאים מסוימים, ולפיצויים מהמעסיק אם עבד מעל שנה במקום העבודה. יחד עם זאת, לא תמיד המעסיק יפעל בדרך המקובלת בחוק ובכך יפגע בזכויות שלכם.

מה עושים במקרה של פיטורים שלא כדין?

מעסיק ששלח אתכם הבית בלי לפרט אם מדובר בהשעיה או בפיטורים, מומלץ כי תוציאו ממנו מידע נוסף לגבי מהות הצעד. הוא אמר שאלו פיטורים? אמרו לו כי חלות עליו חובות כמו הודעה מוקדמת, ניסוח מכתב פיטורים וקיום שיחת שימוע. חשוב להזכיר למעסיק שהודיע על פיטורים אך לא הדפיס מכתב פיטורים או לא קיים שיחת שימוע, שאלו חובותיו, ובמידה והזכויות שלכם עדין אינן בראש מעיניו, עליכם לגשת למשרד עורכי דין לענייני עבודה כמו גונן ושות' כדי לדרוש את הזכויות שלכם ולהימנע ממצב של פיטורים שלא כדין.

מדוע כדאי לפנות לעורך דין לדיני עובדים?

התשובה לכך פשוטה – בעזרת משרד עורכי דין מקצועי תוכלו לקבל את ההגנה הטובה ביותר בהתאם למקרה שלכם. אצלנו במשרד עורכי דין גונן ושות', כבר דרשנו בתיקים של זכויות עובדים ופעלנו להשגת זכויות המפוטר על פי חוק. זה המקום לציין שבמידה ובית המשפט פסק לטובתכם, פיטורים שלא כדין נענים בחומרה בבתי המשפט בישראל, אך כדי להגיע לפסיקה הרצויה יש להצטייד בהגנה משפטית ראויה כמו זו של גונן ושות' וצוות מגן לעובד.

הייתם קורבן להליך פיטורים שלא כדין? יש מי שיסייע לכם להיחלץ מכך. פנו למגן לעובד ואנו נשמח לייצג אתכם!
 

 
פיטורים שלא כדין