מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - פיטורים בזמן הריון
  מאמרים
  פסקי דין
זכויות עובדים

זכויות עובדת בהיריון
שיחת שימוע לפני פיטורין
ייצוג עובדים
הפרת חוזה עבודה
זכויות העובד המפוטר
פיצוי פיטורים
דמי הבראה
חופשה שנתית
שעות נוספות
הרעת תנאים
דמי מחלה
פנסיה שכר מינימום
נסיעות
חוק פיטורין
הלנת שכר
זכויות עובדים מול קבלני כח אדם
הפסקת צהריים
הפרת חוזה העסקה
התנכרות לעובד מוגבל
איך בוחרים עו"ד לדיני עבודה?
האם חוזה העסקה יכול לכבול אותי למקום העבודה?
האם ישנה חובה בייצוג של עו"ד לדיני עבודה בבית הדין לעבודה?
המדריך המלא לעובדים במקרה של הפרת חוזה עבודה
זכויות מעסיקים

אי מתן הודעה מוקדמת
פיטורי עובדים
הטרדה מינית
חוזה העסקת עובדים
חוק הודעה לעובד
זכאות פנסיה לעובד
שכר מינימום
תעריף דמי הבראה
תעריף נסיעות
ימי מחלה
ימי חופשה
זכויות סטודנטים

סדר ההליך המשמעתי
יצוג בוועדת משמעת
עונשים בוועדת המשמעת
ערר על ועדת משמעת
חוק זכויות הסטודנט
תקנונים אקדמים

 
 

פיטורים בזמן הריון

 
דף הבית >> מאמרים >> פיטורים בזמן הריון

האם מותר לפטר אישה בהריון?

ככלל, אסור למעסיק לפטר אישה בהריון אלא באישור משרד הכלכלה. מעט יותר בהרחבה, לאחר ששה חודשים של העסקה, אסור לפטר אישה בהריון לפי חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה. המקרה היחיד שבו מותר למעסיק לפטר אישה הוא אם הממונה על חוק עבודת נשים במשרד הכלכלה אישר זאת. במידה ואין לכך אישור, פיטורים בהריון הם דבר לא חוקי, כמו גם פיטוריה של האישהבמהלך חופשת הלידה או במהלך טיפולי הפרייה. האיסור חל גם על צמצום הקף המשרה או פגיעה בהכנסת האישה.

מה אפשר לעשות במקרה של פיטורים בהריון

אם אישה חוותה מהלך של פיטורים בהריון היא יכולה לתבוע את מעסיקה בבית הדין לעבודה על הפסד השכר למשך כל תקופת ההיריון, חופשת הלידה והתקופה שאחרי חופשת הלידה. נוסף על כך היא יכולה לתבוע פיצוי כספי על עוגמת הנפש שנגרמה לה בסכום של כ-120,000 ₪ על אפליה החורגת מחוק שוויון הזדמנויות בעבודה.
גם אם משרד הכלכלה אשר פיטורים בהריון, הם יכולים להיכנס לתוקף רק מיום ההחלטה עצמה ולא רטרואקטיבית.

קבלת שירותי הגנה משפטית ממשרד עורכי דין גונן ושות'

יש לנו ניסיון רב בייצוג נשים שחוו פיטורים בהריון, בכל שלב ההיריון,ונשמח לייצגך בבית הדין לעבודה, כמו גם לפעולה להשגת פיצוי של כ-120,000 ₪. דעי אם פוטרת בהריון וזכית בתביעה, על המעסיק להחזיר אותך לעבודה מלאה בתפקידך הקודם והחל מהחודש החמישי את זכאית גם לסרב לעבוד שעות נוספות ומשמרות לילה.
התקשרי עוד היום לטלפון מספר03-9373525או היכנסי לאתר משרד עורכי דין גונן ושות'כדי שנוכל לייעץ לך בתהליך וללוות אותך בתהליך התביעה במשרד התמ"ת. אנו נעמוד לצדך  עד שתקבלי את מלוא זכויותיך.
 

פיטורים בהריון

לידיעתך! פיטורים בהיריון בהחלט עשויים להוות עבירה על החוק מצד המעסיק - ואנו עומדים לצדך כדי שתקבלי את זכויותיך המלאות.

האם פיטורים בהיריון הם דבר חוקי?

נשים הן כוח עבודה משמעותי במשק והן עובדות במשרה מלאה ותובענית. פיתוח הקריירה של האישה מתרחש בסמוך לתקופה שבה בני הזוג בונים את משפחתם ולכן באופן טבעי נשים נמצאות בהיריון במקביל לעבודתן. חוקי הרווחה בישראל מָגִנים באופן מלא על נשים המצויות בסיטואציה שכיחה זו: הן מוגנות בפני פיטורים במהלך ההיריון, הן זכאיות לחופשת לידה והן זכאיות לשוב לעבודתן עם תום חופשת הלידה. לדאבוננו מעסיקים רבים לא מודעים לזכויות אלה של הנשים ומפלים אותן באופן שיטתי בפיטורים בגלל ההיריון או אף בזמן ההיריון עצמו.

כיצד להתמודד עם פיטורים בהיריון?

ראשית, עליך לדעת שהחוק עומד לצדך במאה אחוז. אסור למעסיק בשום פנים ואופן לפטר אותך בגלל היריון או בזמן היריון ועליו לקבל אותך בחזרה לעבודה עם תום חופשת הלידה. גם אם המעסיק טוען שהוא פיטר אותך מסיבה אחרת ואת בהיריון, הוא לא רשאי לעשות כך.
אם פוטרת בזמן ההיריון עליך לקבל ייצוג משפטי ולהתחיל בתהליך מול משרד התמ"ת. זה בדיוק תחום ההתמחות שלנו, צוות משרד עורכי דין גונן ושו"ת הנו מנוסה בכל הנוגע לייעוץ משפטי בכל תחום של העסקת עובדים ושל פיטורים. אנו מלווים עובדים באופן קבוע הן בייעוץ והן בליווי התהליך עד שהם מקבלים את הזכויות המלאות שלהם.

הזמנת שירותי ייצוג משפטי ממשרד עורכי דין גונן ושות'

משרד עורכי דין גונן ושות' מתמחה בייצוג של נשים שפוטרו בהיריון ועומד לצדן בכל תהליך התביעה. התהליך מתקיים מול ועדות של משרד התמ"ת ואנו מתמצאים ברזי החוק ובכל המהלכים הדרושים בסוגיית פיטורים בהיריון. אנו יכולים להגן עליך בכל שלב בתהליך, החל מפיטורים בזמן ההיריון עצמו והן פיטורים במהלך חופשת הלידה. אנו מזמינים אותך עוד היום לבחור במשרד עורכי דין גונן ושות' כדי לייצג אותך באופן משפטי וללוות אותך. אנו זמינים בטלפון מספר 03-9373525 – או דרך טופס יצירת קשר באתר מגן לעובד.
זכרי שברוב המקרים - החוק עומד לצדך וכי את זכאית לעמוד על זכויותיך.


פרטי יצירת קשר ודרכי הגעה
 

טלפון: 03-9373525
פקס: 03-9373515
כתובת: 
ז'בוטינסקי 26, רמת גן
מייל: office@gonen-law.co.il

שעות פעילות
ימים א'-ה' 8:00 - 17:30
ימי שישי 8:30 - 12:30

גוגל פלוס

טויטר

יוטיוב

in

פייסבוק