מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - תביעה במקרה של תאונה
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

תביעה במקרה של תאונה

 
האם ניתן לתבוע גם את המעביד וגם את ביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה?
מתי ניתן לתבוע גם את המעביד וגם את ביטוח לאומי בגין תאונת עבודה?
תאונת עבודה מוגדרת כאירוע שגרם פגיעה ונזק לעובד במסגרת העבודה שלו במקום העבודה או כשהיה בתפקיד מחוצה לה, וכן בדרכו לעבודה וחזרה ממנה. כלומר הכיסוי הביטוחי של ביטוח לאומי מכסה את העובד לא רק בעת עבודתו אלא גם בדרכו אליה וממנה. כך התשובה לשאלה –"האם ניתן לתבוע גם את המעביד וגם את ביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה?" היא חלוקה, יש לבחון כל מקרה לגופו.ישנם מצבים בהם העובד יכול לתבוע מביטוח לאומי פיצויים כמו מענק או קצבת נכות בגין פגיעה שאירעה לו בעבודה כמו גם מהמעסיק שלו, בעוד שבמקרים אחרים לא.

קבלת פיצוי גם מהמעסיק וגם ממקום העבודה – זה אפשרי?
אפשר לתבוע פיצויים ממקום העבודה במקרה בו התאונה אירעה בגלל רשלנות, מחדל, אי שמירה על נהלי בטיחות, כשל או עובד אחר שתרם לתאונה. רוב התביעות כלפי מעסיקים נגרמות בשל שימוש בציוד לא מתאים, שימוש וחשיפה של עובדים לחומרים מסוכנים, מיכון מסוכן ולא בטוח וכדומה. במקרה כזה כאמור אפשר לתבוע גם את המעביד וגם את ביטוח לאומי, אולם אם אינכם יודעים או בטוחים האם ניתן לתבוע גם את המעביד וגם את ביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה?אתם מוזמנים לפנות למשרד עורכי דין גונן ושות' היות ולנו ידע נרחב בנושא.
בכל שאלה או ייעוץ משפטי בנוגע לזכויות העומדות לכם במקרה של תאונת עבודה בתביעה מול הביטוח לאומי או המעסיק, אתם מזומנים לפנות אלינו. במשרדנו שורה של עורכי דין הבקיאים בכל התחום נזיקיןכך שאם אתם מעורבים בתאונת עבודה, אנחנו נדע כיצד לפעול במקרה שלכם.
לפרטים נוספים או לתיאום פגישת ייעוץ אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר עוד היום, בטלפון או דרך האתר.