מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - שימוע לפני פיטורים
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

שימוע לפני פיטורים

 
האם פיטורים ללא שימוע הם עבירה על החוק גם עבור עובד שעבד רק שבוע ימים?והאם ניתן לדרוש פיצויים לאחר שבוע עבודה ובמקרה כי פוטרתם ללא שימוע?
אחת הפרשיות המפורסמות ברשת בנושא פיטורים ללא שימוע עוסקת בעובד אשר פוטר כעבור שבוע עבודה אחד בלבד ועקב כך תבע את מקום העבודה שלו על קבלת פיצויים בגין הפיטורין. האם הפיצויים מגיעים לו?
פיטורים ללא שימוע הם עבירה על חוקי דיני העבודה ומשום כך תבע עובד חברה בה הוא הועסק שבוע יחיד, משום שזו פיטרה אותו בגין חוסר התאמה. החברה טענה מצידה כי הוא עבד שבוע ימים בלבד ולכן היא לא מצאה לנכון לערוך לו הליך שימוע כמקובל.
לידיעתכם - בית הדין פסק לעניין זה כי כל עובד מפוטר זכאי לשימוע ולא משנה כמה זמן הוא עבד, זוהי זכות המוקנית לכל עובד.
פיטורים ללא שימוע אינם אפשריים –השימוע הנו באחריות המעסיקים
כל תהליך השימוע נועד כדי להרתיע מעסיקים מפיטורים ללא הצדקה משום שפיטורים מהווים פגיעה קשה בכל עובד הן כלכלית והן רגשית.פיטורים ללא שימוע מונעים מהעובד את זכותו הבסיסית וכן את האפשרות לנסות להביא דברים על תיקונם. לכן משך הזמן בו אדם עובד אינו מקנה עילה לא לערוך לו שימוע, במידה והוא עומד בפני פיטורים, מה גם שאם עובד עבד שבוע אחד בלבד, הוא זכאי לשימוע כחלק מתנאי העסקה הוגנים.על אף שפיטורים לאחר שבוע ימים יכולים להיות מוצדקים, השימוע חייב להתקיים.
ומה בנוגע לפיצויים?
במקרה הנדון זכה העובד לפיצויים משום שהוא טען כי בגלל הפיטורים הוא הפסיד דמי אבטלה עתידיים, מקומות עבודה אחרים שהוא לא פנה אליהם ועוד. אם גם אתם שואפים להשיג תוצאות דומות במקרה האישי שלכם, אתם ללא ספק זקוקים לליווי משפטי הולם, כמו שתקבלו במשרד עורכי דין גונן ושות'.
כדי לוודא שתקבלו את מלוא זכויותיכם וכי מקרים של פיטורים ללא שימוע לא יתרחשו בשום מצב, הקמנו אתאתר מגן לעובד ואנו שואפים לייצג אתכם במקרים הנוגעים לתחום דיני העבודה וזכיות עובדים. משרדנו מעסיק עורכי דין מומחים בתחום פיטורים ללא שימועבפרט וזכויות עובדים בכלל ולהםהישגים בערכאות השונות.
אם יש לכם שאלה או שאתם זקוקים לייעוץ משפטי בכל הנוגע לתחום פיטורים ללא שימוע,או תחומים נוספים בדיני עבודה, אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עת.