מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - שיחת שימוע – מי זכאי לה?
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

שיחת שימוע – מי זכאי לה?

 
חברות רבות וגם בתי עסק שונים בוחרים לפטר את עובדיהם מסיבות שונות. בין אם בשל חוסר התאמה, בין אם בשל צמצומים ולעיתים גם בשל סכסוכים פנימיים. לא משנה מהי הסיבה, החוק קובע כי יש לקיים שיחת שימוע לפני הפיטורין, כדי לאפשר לעובד להביע את טענותיו באשר לעניין הפיטורין ולהציג את עמדתו.

מי זכאי לשיחה לפני פיטורין?

לא משנה מהי הסיבה לפיטורין, לא משנה באיזה בית עסק מדובר, האם זו חברה קטנה בתחילת הדרך או שמא ארגון גדול עם אלפי עובדים, על פי החוק במדינה, כל עובד זכאי לשיחת שימוע, במידה ומעוניינים לפטר אותו. חובה זו חלה על כלל העובדים ומי שלא מקיים שיחה כזו מול עובד לפני פיטורין, הרי שהוא עובר על החוק. במקרה כזה, יכול העובד לפנות לבית המשפט בעזרתו של עורך דין כדי לתבוע את מעסיקו, שלא קיים מולו שיחת שימוע.

פוטרתם ללא שיחת שימוע? פנו אלינו

פוטרתם לאחר שנים של עבודה ומבלי שהזמינו אתכם לשיחת שימוע? אם כן, חשוב שתדעו שמדובר בעבירה על החוק. אנחנו, במגן לעובד, מתמחים ביחסי עובד מעביד ומכירים היטב את הסוגיות המשפטיות הקשורות לענייני פיטורין. אנו,נשמח לעמוד לרשותכם, להסביר לכם את מלוא הזכויות שלכם במקרה כזה וגם לייצג אתכם מול המערכות השונות, לרבות בבית המשפט כדי שתזכו להליך הוגן. אינכם צריכים לעמוד מול המעסיקים בשיחת שימוע לבדכם. במידה וזומנתם לשיחת שימוע או לחלופין, במידה ולא נערכה לכם שיחה כזו, אתם זכאים לייצוג של עורך דין. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לטלפון 03-9373525 נשמח לצאת להגנתכם.