מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - שיחת שימוע – לשם מה?
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

שיחת שימוע – לשם מה?

 
לשם מה צריך שיחת שימוע? מדוע היא חשובה כל כך?
החוק במדינת ישראל קובע כי כל הליך פיטורין יש לבצע לאחר שיחת שימוע. שיחה זו, שמתנהלת בין העובד לבין המעביד, נערכת לפני הפיטורין עצמם ומעביד שלא מקיים אותה הרי שעובר על החוק.
 

חשיבותה של שיחת שימוע

שיחת שימוע נדרשת על פי החוק ולא בכדי. במסגרתה יכול העובד להציג את טענותיו אל מול מעבידו ולהגיב על הסיבות שאותן המעביד מעלה באשר לפיטוריו. במהלך שיחה זו נדרש המעביד עצמו להציג גם הוא את טענותיו ואת הסיבות לפיטוריו של העובד. מעביד זה איננו יכול להציג טענות כלליות, אלא עליו להצביע על אירועים נקודתיים ועל המועדים שבהם הם התקיימו כדי לחזק ולתמוך בהחלטתו. כפי שקובע החוק, במהלך השיחה יכול העובד גם הוא להציג עדויות של עמיתים לעבודה התומכים בטענותיו וכן להגיע עם ייצוג, בין אם של וועד העובדים ובין אם של עורך דין מקצועי.

פנייה אל המומחים בתחום יחסי עובד מעביד – אנחנו הכתובת!

על פי החוק ולפני פיטורין, זכאי כל עובד בישראל לעבור שיחת שימוע. במידה והוחלט במקום עבודתכם על פיטוריכם אך לא התקיימה שיחת שכזו, אתם רשאים לדרוש אותה מהמעסיק וגם רשאים לבחור עורך דין לדיני עבודה שייצג אתכם בשיחה. אנחנו, במגן לעובד, פורטל המנוהל על ידי משרד עורכי דין מוביל גונן ושות', תמכנו בעובדים רבים שהתמודדו עם מקרים כאלה תוך שעזרנו להם לשמור על מלוא זכויותיהם.
לכן אם פוטרתם או שהוזמנתם לשיחת שימוע ואתם זקוקים לסיוע, הדרכה או ייצוג משפטי אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לטלפון 03-9373525 והצוות המקצועי של משרד עורכי הדין גונן ושות' ישמח לעמוד לרשותכם. 
 
שיחת שימוע

לא התנהלה מולכם שיחת שימוע? זה מה שעליכם לעשות

מה עושים במקרים של פיטורין ללא שיחת שימוע? במי אפשר להיעזר?
מי שפוטר ללא שיחת שימוע, או במידה ונערכה מולו שיחה שכזו אך לא בהתאם לכללים הנדרשים, חשוב שיידע שמעסיקו עובר על החוק. שיחת שימוע נדרשת על פי החוק במקרים בהם מעוניינים לפטר עובדים ויש לערוך אותה בהתאם למספר כללים: יש להודיע עליה מראש לעובד, במהלכה על המעסיק לפרט את הסיבות שבגינן הוא מעוניין לפטר את העובד האמור וכן על המעסיק לאפשר לעובד להציג את טענותיו והסבריו באשר לטענות אלו.

לא נערכה לכם שיחת שימוע? פנו אל המומחים

מי שפוטר ללא שיחת שימוע, חשוב שיידע שישנה כתובת שבה הוא יכול להיעזר. עורך דין המתמחה ביחסי עובד מעביד הוא הכתובת המתאימה במקרים מסוג אלו היות והוא מהווה את הגורם המקצועי ביותר, שיוכל לסייע, לייעץ ולפעול לקידום ומימוש הזכויות שלכם. עורך דין המתמחה בדיני עבודה מכיר את כל הסוגיות המשפטיות הקשורות לנושא יחסי עובד מעביד. הוא בקיא בחוק ובפסיקה ולו הניסיון לייצג את העובד בתביעת המעביד בבית משפט במקרה של פיטורין ללא שיחת שימוע או במקרה של שיחת שימוע שלא התנהלה כשורה.
 

מענה מקצועי ואמין ושירות בהתאמה מלאה – אנחנו כאן בשבילכם!

אנחנו, במגן לעובד, מעמידים לרשותכם מענה מקצועי ואמין ובעיקר ניסיון של למעלה מ – 22 שנה בתחום. אנו מציעים שירותי ייעוץ משפטי בנושא יחסי עובד מעביד ועוזרים לכל לקוח שלנו לשמור על כלל זכויותיו, כפי שאלו מגיעות לו על פי החוק.
בין אם פוטרתם ללא שיחת שימוע ובין אם שיחת השימוע שלכם לא הייתה תקנית, פנו אלינו עוד היום לטלפון    03-9373525 ונשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם בתקופה הלא פשוטה.