מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - פסקי דין
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

פסקי דין

 
אריתראי - תלושי שכר
התובע הגיש תביעה על סך של 220,000 ₪ בגין זכויות העובדים שמזכים אותו בזכיות  סוציאליות שלא שולמו לו, בינהם שעות נוספות, פיטורין, חופשה, חגים וכיוצא באלו, עוד טען התובע לפיצוי בגין תלושי שכר שלא נערכו כדין.
 
גניבת סוד מסחרי
שני תובעים הגישו תביעה כנגד המעסיקה הקודמת בגין תשלום זכויות העובדים וזכאות לזכיות  סוציאליות, זאת לאחר שהקימו חברה עצמאית ומתחרה למעסיקה, מנגד תבעה המעסיקה את התובעים בגין גזל סוד מסחרי ומניעת תחרות לה התחייבו למשך שנה.
 
הסכם ויתור לא תקף
התובע, פליט מאריתריאה, עבד שנתיים בנתבעת, לאחר שנתיים אלו, התלוננה כנגדו אחת העובדות כי הטריד אותה מינית. התובע זומן לשימוע, אשר במהלכו הכחיש את הטענות, ופוטר מעבודתו לאלתר.
 
כדורגלן עובד
התובע היה כדורגלן בקבוצת כפר כנא, אשר נפצע ברצועה הצולבת של רגל ימין בעת משחק כדורגל.
התובע הגיש בקשה לקבלת דמי פגיעה במוסד לביטוח לאומי ונדחה מאחר ולא הוכיח קיומם של עובד מעסיק עם קבוצת הכדורגל בה שיחק.
 
מלצרית
התובעת עבדה כמלצרית כ-4 שנים בבית קפה "קפה סמדר" שבירושלים, החל משנת 2007 וכלה ב2011 לאחר שפוטרה באמצעות הודעת מייל. התובעת טענה שכרה שולם לה באמצעות טיפים וכי המעסיק לא שילם לה משך כל תקופת העבודה זכויות העובדים והזכיות הסוציאליות.
 
מרצה במכללה
התובע הוא מרצה לכלכלה ושיווק שהחל לעבוד במכללת אשקלון בשנת 2005, בשנת 2010 נחתם עם התובע חוזה העסקה חדש לתקופה של 3 שנים.
 
משרת אמון ופיצוי פיטורין
התובע, רון נמט, עבד בחברת תרבוטון כמנהל חנות למכשירי כתיבה וציוד לימודי. החל מחודש אוגוסט 2011 ועד למועד בו התפטר מעבודתו ביום 16.01.2014.
בין הצדדים נקבע תשלום שכר חודשי מבלי לתת דעת לשעות עבודה נוספות.
 
עובד אריתראי - מזמינת שירות
 התובע, פליט אריתראי, הועסק כעובד מטבח בחברה הנתבעת, דרך חברת כח אדם, עד שהתפטר בשנת 2013.
התובע טען כי הנתבעת לא שילמה לו שעות נוספות משך כל תקופת העבודה, לא הפרישה לו זכויות פנסיוניות, ולא שילמה לו זכויות  העובדים והזכיות הסוציאליות.
 
עובד פלסטיני
התובע, תושב השטחים, הועסק במסעדת צחי בשרים בין השנים 2010 ועד ל-2013. התובע עבד בכל ימות השבוע למעט יום שישי החל משעה 9 בבוקר ועד 23:00 בלילה, ובימי שבת מהשעה 12 בצהריים ועד חצות, ולעיתים אף יותר משעות אלו.
 
עובדת בזק
התובעת, עו"ד בלשכה המשפטית של בזק מזה 16 שנים, פוטרה מעבודתה בטענה כי המעסיקה אינה שביעת רצון מעבודתה.
התובעת טענה מחד כי פיטוריה נובעים אך מהסיבה כי ילדה שני ילדים בהפרש של שנתיים וכי השימוע שנערך לה היה רק למראית עין וכי ההחלטה בנוגע לפיטוריה התקבלה עוד בטרם השימוע.
 
עובדת ניקיון הרה
התובעת, עובדת ניקיון בחברת כח אדם, הוצבה תחילה לעבודה בחברת ויטלגו למשך חמישה חודשים, לאחריהם פוטרה, בעודה בהריון, והמשיכה לעבוד בנתבעת לאחר חודש בחברת בונדד, אף ממנה פוטרה לאחר חודש ימים.
 
עו"ד זוטרה
התובעת, עו"ד במקצוע, עבדה במשרד עו"ד החל מ07/2008 ועד לחודש 07/2008, מועד בו התפטרה מעבודתה.
התובעת העלתה מס' עילות תביעה כנגד המעסיק:
 
פיטורי מנהלת ברשת ביגוד
התובעת עבדה 11 שנים בחברת הביגוד הוניגמן, תחילה, 6 שנים ראשונות כמוכרנית, ולאחר שנות עבודה מוצלחות קודמה לתפקיד ניהולי.
 
פיטורי מנכ"ל בסין
התובע, הוצב כמנכל של חברת הבת של הנתבעת בסין החל משנת 2007 ועד לשנת 2012.
התובע זומן לשיחה דחופה אצל מנכל החברה שהודיע לו על פיטוריו העתידיים, התובע טען כי עבד ימים ושעות רבות וזכה לשבחים רבים כך שאין בסיס לפיטוריו.
 
פיטורין בזמן טיפולי פוריות
התובעת עבדה כשנתיים כיועצת השמה בנתבעת, חברת כח אדם מאשקלון.
לאור קשיים כלכליים של הנתבעת, נדרשה התובעת להתייצב במשרד המנכ"ל, בשיחה נמסר לה כי עקב קשיי החברה, היא נמצאת בסכנת פיטורין.
 
פיצוי לתאילנדית חקלאות
התובעת, עובדת זרה מתאילנד, הגיע לישראל לעבודות חקלאות, עד לסיום אשרת העבודה שלה בנובמבר 2015.
התובעת טענה כי לא שולם לה שכר מינימאלי על פי חוק וכן לא שולמו לה יתר זכויות העובדים שמזכים אותה בזכיות  סוציאליות בהתאם לצו ההרחבה בענף החקלאות.
 
פנסיה בחסר
התובע עבד כעובד ניקיון קרוב לשנתיים, כאשר שכרו של התובע עמד על 6700 ₪, שחולק ל-2, 4300 ₪ לבסיס שכר ועוד 2400 ₪ שפורטו כתוספת.
 
רופאות
התובעות הינן רופאות במקצוען, הועסקו שנים רבות במוסד שיקומי "אילנית".
בשלהי 2010, שלחו 2 התובעות מכתבי דרישה לנתבעת, בו ביקשו לשלם להן את הזכויות הסוציאליות, להם הן זכאיות על פי הדין. הנתבעת סירבה לשלם לתובעות בגין שעות נוספות.
 
תקליטן
התובע עבד כתקליטן במועדון גרייט בר בבאר שבע במשרה חלקית במשך 7 שנים.
לאור מלחמת צוק איתן נסגר המועדון והתובע פוטר מעבודתו, לאחר שנה, שהבין התובע שלא יקבל את פיצויי הפיטורין, הגיש תביעה לפיצויי פיטורין, הלנת פיצויים וזכויות נלוות אחרות.
 
תשלום לעובד סיעודי בקשיש
כנגד המערער (קשיש) הגישה המשיבה (מטפלת סיעודית) כתב תביעה בבקשה להשלמת שכר מינימום ושכר בגין עבודה בשעות המנוחה, דבר שגרם לפגיעה בזכיות העובדים שלה.
בית הדין האזורי לעבודה בחיפה קיבל את גרסת המשיבה וחייב את המערער לשלם לה סכומים שתבעה.