מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - פיצוי פיטורים
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

פיצוי פיטורים

 

פיצוי פיטורים לעובד מפוטר 

מתי פיצוי פיטורים תקף עבור העובד המפוטר? האם הוא רלוונטי לכל עובד מפוטר? האם 2 סוגי עובדים שונים שעבדו אותו פרק זמן, זכאים לאותו סכום פיצוי פיטורים?

פיצוי פיטורים תקף עבור מפוטר ששרד לפחות שנה באותו מקום עבודה. על כן, עובד שפוטר לאחר חצי שנה או 8 חודשים אינו זכאי לקבלת פיצוי פיטורים.

אילו עובדים מוכרים כזכאיםלפיצויים? ומהו הדין לגבי כל אחד מהם?

היקף פיצוי פיטורים - עובד גלובלי לעומת עובד שעתי

עובד גלובלי חתום על משכורת גלובלית ללא קשר למספר השעות שישהה במקום העבודה שלו. בין אם עבד 8 שעות ביום במהלך חודשX ובין אם10 שעות ביום במהלך חודשY , הוא יקבל את אותו השכר בדיוק. בדרך כלל, מדובר בעובד אשר נותן את שירותיו על פי צרכי המעסיק. זאת למשל, בדומה לטכנאי שירות שביום מסויים יש לו פרויקט קצר וביום אחר פרויקט ארוך. עובד כזה זכאי לפיצוי בגובה תלושי השכר ששולמו לו ובהתאםלוותקשלו. הוא הועסק 3 שנים, לדוגמה? ישולמו לו פיצויים בגובה השכר החודשי שלו כפול 3.
לעומת זאת, המשכורת שעובד שעתי מרוויח נגזרת מהשעות בהן הוא עבד בפועל. לכן, אם בשנה האחרונה להעסקתו הוא עבד מספר מוגבל של שעות, הוא ייאלץ להסתפק בפיצוי פיטורים בגובה הסכום הזה ותו לא.

הזכות לקבלת פיצוי פיטורים
מעסיקים רבים מחתימים עובדים על חוזה גלובלי אך מתייחסים אליהם כאל עובדים שעתיים, משלמים להם פיצוי לפי נוהל עבודה שעתי, או לחלופין, בוחרים שלא לשלם פיצוי כלל. בדיוק במקרים כאלו יש לפנות למגן לעובדולזכות להגנה מרבית. עורכי הדין במשרד ילמדו את המקרה שלכם לפרטיוויפעלו למימוש זכויותיכם המלאות כמפוטרים, כולל השגת פיצוי פיטורים.
למידע ופרטים נוספים בתחום פיצוי פיטורים – הקליקו כאן!
 
פיצוי פיטורים