מגן לעובד ולמעסיק - פיצויים לעובד
  מאמרים
  פסקי דין
זכויות עובדים

זכויות עובדת בהיריון
שיחת שימוע לפני פיטורין
ייצוג עובדים
הפרת חוזה עבודה
זכויות העובד המפוטר
פיצוי פיטורים
דמי הבראה
חופשה שנתית
שעות נוספות
הרעת תנאים
דמי מחלה
פנסיה שכר מינימום
נסיעות
חוק פיטורין
הלנת שכר
זכויות עובדים מול קבלני כח אדם
הפסקת צהריים
הפרת חוזה העסקה
התנכרות לעובד מוגבל
איך בוחרים עו"ד לדיני עבודה?
האם חוזה העסקה יכול לכבול אותי למקום העבודה?
האם ישנה חובה בייצוג של עו"ד לדיני עבודה בבית הדין לעבודה?
המדריך המלא לעובדים במקרה של הפרת חוזה עבודה
זכויות מעסיקים

אי מתן הודעה מוקדמת
פיטורי עובדים
הטרדה מינית
חוזה העסקת עובדים
חוק הודעה לעובד
זכאות פנסיה לעובד
שכר מינימום
תעריף דמי הבראה
תעריף נסיעות
ימי מחלה
ימי חופשה
זכויות סטודנטים

סדר ההליך המשמעתי
יצוג בוועדת משמעת
עונשים בוועדת המשמעת
ערר על ועדת משמעת
חוק זכויות הסטודנט
תקנונים אקדמים

 
 

פיצויים לעובד

 
האם כל עובד זכאי לפיצויי פיטורין עקב מעבר דירה? וגם מהו הסעיפים בקיומן ניתן לקבל פיצויים לעובד בעקבות נישואין?
 

אם גבר או אישה שנישאו העתיקו את מגוריהם בשל כך, הם זכאים לפיצויי פיטורין ממקום העבודה במידה ויבקשו להפסיק את עבודתם. התקנות קובעות כי המעבר חייב להיעשות עקב נישואין, מעבר ליישוב חקלאי, אזור פיתוח ועוד.

פיצויים לעובד הם אינם עניין של מה בכך, מדובר לרוב בסכום כסף נכבד ורוב מקומות העבודה ינסו להימנע מלחלק אותו כהינף יד. כדי לקבל פיצויי פיטורין בגלל נישואין חייב העובד להוכיח כי מקום המגורים החדש הוא בישראל, כי הצד השני התגורר בו עד לנישואין, וכי המרחק בין שני מקומות המגורים של שני הצדדים הוא למעלה מ-40 ק"מ. כמו כן יש להצהיר כי המגורים החדשים הם אינם מגורים זמניים ורק אז סביר להניח כי בגין המעבר אל מקום המגורים החדש ועזיבת מקום העבודה הישן, תקבלו פיצויי פיטורין.
 
פיצויים המגיעים לעובד


הרעת תנאים סיבה לפיצויים

הרעת תנאים במקום עבודה נחשבת כזרז לפיטורין שנגרמים בלית ברירה. כאשר מדובר בתלונה של הרעת תנאים יש להוכיח כי אלה הורעו משמעותית, וכי במתכונתם החדשה, הפריעו לעובד או לעובדת לבצע את תפקידם, פגמו בהישגים שלהם, ביכולת הריכוז וכן בעבודה עצמה.


גם מקרים של פיטורין בגלל תנאי עבודה בלתי נאותים (לא כאלה שהורעו אלא כאלו שלא היו נאותים מלכתחילה) יצדיקו קבלת פיצויי פיטורין כמו למשל פיצויים לעובד שהתפטר כי עובדים אחרים עישנו לידו או הרעישו באופן בלתי סביר, וכך פגמו מחד ביכולת ההקשבה שלו ומאידך גם בתפקודו בעבודה.

פיצויים לעובד

אם בעבר החוק היבש קבע כי יש לשלם פיצויים לעובד שפוטר בלבד, כיום חוק זה אינו מייצג מקרים רבים, כמו למשל מקרים בהם יש הצדקה של העובד להתפטר ובמקביל גם לתבוע פיצויים לעובד ולהימצא זכאי להם, למרות שלא פוטר.

חשוב לציין כי בתי הדין לעבודה בוחנים כל מקרה לגופו, ואם אכן ישנה עילה נכונה, אמיתית ומוצדקת להתפטרות העובד כמו במקרה של מעבר למקום מגורים חדש או במקרה בו "הגיעו מים עד נפש"  כתוצאה מהשפלה במקום עבודה, הרעת תנאים ועוד, מעסיק זה יחויב בתשלום פיצויים לעובד.

כל ההגנה לה אתם זקוקים

לכן אם עזבתם את מקום עבודתכם ואינכם בטוחים אם מגיעים לכם פיצויים לעובד שהתפטר, זה הזמן ליצור קשר עם מגן לעובד או להשאיר את פרטיכם כאן ואחד מנציגינו יחזור אליכם. במגן לעובד אנו מכירים את כל הזכויות שלכם, יכלים לכוון אתכם לקבלת ייעוץ משפטי וכן לקבוע האם קיימת עילה לתביעה.לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט


פרטי יצירת קשר ודרכי הגעה
 

טלפון: 03-9373525
פקס: 03-9373515
כתובת: 
ז'בוטינסקי 26, רמת גן
מייל: office@gonen-law.co.il

שעות פעילות
ימים א'-ה' 8:00 - 17:30
ימי שישי 8:30 - 12:30

גוגל פלוס

טויטר

יוטיוב

in

פייסבוק