מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - פיטורין בזמן מחלה
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

פיטורין בזמן מחלה

 

איך עו"ד לדיני עבודה יכול לסייע בהתמודדות עם התופעה של מעסיק שמפטר עובד בזמן שהוא מנצל את ימי המחלה שעומדים לרשותו? האם עובד שפוטר תוך כדי מחלה יכול לתבוע את מעסיקו בגין כך?

 
בישראל אסור לפטר עובד שנעדר מהעבודה בגלל מחלה, במיוחד בזמן שהוא מנצל את תקופת הזכאות לדמי מחלה שנצברו לו לפי חוק או לפי הסכם קיבוצי. החוק קובע כי על המעסיק לאפשר לעובד להתאושש מתקופת אי הכושר שלו, במסגרת ימי המחלה שצבורים לזכותו, ולחזור למשרתו באותם תנאים שהיו לו לפני שחלה.

כיצד יכול להגן עליך עו"ד לדיני עבודה בתקופת מחלה?

למרות החוק המפורש מעסיקים רבים לא מתחשבים בסעיפיו ומפטרים עובדים שחלו. לפעמים הם מנצלים את מחלת העובד כתירוץ, בעוד הם תכננו כבר לפני כן לפטרו. אם מעסיק מתכנן לפטר עובד עליו לעשות זאת תחת כל הנהלים הקבועים בחוק, כולל הודעה מוקדמת, שימוע ועוד, ולא לנצל את היעדרות העובד מפאת מחלה ולפטרו בזמן זה. במידה והמעסיק מאיים לפטר אתכם כשאתם שוכבים במיטת חוליכם, או שכבר עשה זאת, מוטב כי תפנו לייעוץ משפטי של עו"ד לדיני עבודה ולו ניסיון בתחום.

אנחנו במשרד עורכי דין גונן ושות', בראשותו של עו"ד גיא גונן, מייצגים עובדים שפוטרו בעת מחלתם בלי שהתאפשר להם לנצל את ימי המחלה שעומדים לזכותם בחוק. אנו מעמידים לרשותך את שירותיו של עו"ד לדיני עבודה ומזמינים אותך להתקשר אלינו למספר טלפון  03-9373525 או ליצור אתנו קשר באמצעות טופס יצירת הקשר באתר שלנו, כדי לשמוע על האפשרויות העומדות לרשותך בדרך לממש את זכויותיך המעוגנות בחוק.