מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - פיטורים שלא כדין – איך מתמודדים עם זה?
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

פיטורים שלא כדין – איך מתמודדים עם זה?

 
פיטורים שלא כדין – איך מתמודדים עם זה?
פיטורים שלא כדין – כיצד נדע שזהו המקרה? כיצד מתמודדים? האם שיחה עם המעסיק היא צעד אפקטיבי? בהינתן שלא, מה אפשר לעשות על מנת לממש את זכויותינו כמפוטרים?
פיטורים שלא כדין יהיו רלוונטיים במידה ולא התקיימו השלבים הבאים– מתן הודעה מוקדמת,קבלת מכתב פיטורים, קיום שיחת שימוע. הודעה מוקדמת אינה יכולה להימסר מהיום להיום אלא אם כן מדובר בעובד שעתי שנמצא פחות משנה במקום העבודה. גם עובד גלובלי זכאי לכמה ימי התראה לפחות, בהינתן שהוא עובד 6+ חודשים. מכתב פיטורים הוא בגדר חובה. גם שיחת שימוע. כל מצב אחר מהווה פיטורים שלא כדין.
התרחשו פיטורים שלא כדין - האם שיחה עם המעסיק תפטור זאת?

הדבר תלוי בסוג המעסיק, ובמהות הפיטורים. ברור שאם המעסיק מכיר אתכם אישית ולא רק בעבודה, והיחסים בניכם עלו על שרטון, רוב הסיכויים שהוא לא יקשיב לכם בלאו הכי. לעומת זאת, אם אתם עובדים בקואופרטיב או ארגון ענק, וקיבלתם הודעה על הפיטורים דרך המזכירה של הבוס (למשל) בהחלט שווה לכם לדרוש שיחת שימוע. לעתים שיחה זו אף עשויה לחסוך לכם תביעה. בכל מקרה, אם נעשתה טעות או שאתם מרגישים שהזכויות שלכם הופרו, בהחלט מומלץ לפנות למשרד עו"ד לייצוג עובדים כמו גונן ושות', על מנת שיסייע לכם למימוש זכויותיכם המשפטיות.

כיצד יפעל משרד "מגן לעובד" כדי לממש את זכויותיכם המשפטיות?
המשרד לומד את פרטי המקרה, ולאחר שאסף ראיות או הסתייע בראיות שאתם אספתם בהנחייתו, הוא יבחן אותןויגבש חוות דעת מקצועית משפטית. חוות דעת זו תהיה ההתחלה של מספר צעדים אפקטיביים שיחלו נגד המעסיק – החל משליחת מכתב בדבר פיטורים שלא כדין, ועד לתביעה ממשית.
משרד מגן לעובד כבר ייצג אלפי עובדים שזכויותיהם נפגעו, בבתי המשפט וצוות המשרד ישמח להתגייס גם להגנתכם. על מידע בדבר סיוע משפטי עקב חשד לפיטורים שלא כדין –פנו אלינו ואנו נשמח לעמוד לשירותכם! 
 
פיטורים שלא כדין