מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - פיטורים ללא הודעה מוקדמת - כך תטפלו במצב
  מאמרים
  פסקי דין
זכויות עובדים

זכויות עובדת בהיריון
שיחת שימוע לפני פיטורין
ייצוג עובדים
הפרת חוזה עבודה
זכויות העובד המפוטר
פיצוי פיטורים
דמי הבראה
חופשה שנתית
שעות נוספות
הרעת תנאים
דמי מחלה
פנסיה שכר מינימום
נסיעות
חוק פיטורין
הלנת שכר
זכויות עובדים מול קבלני כח אדם
הפסקת צהריים
הפרת חוזה העסקה
התנכרות לעובד מוגבל
איך בוחרים עו"ד לדיני עבודה?
האם חוזה העסקה יכול לכבול אותי למקום העבודה?
האם ישנה חובה בייצוג של עו"ד לדיני עבודה בבית הדין לעבודה?
המדריך המלא לעובדים במקרה של הפרת חוזה עבודה
זכויות מעסיקים

אי מתן הודעה מוקדמת
פיטורי עובדים
הטרדה מינית
חוזה העסקת עובדים
חוק הודעה לעובד
זכאות פנסיה לעובד
שכר מינימום
תעריף דמי הבראה
תעריף נסיעות
ימי מחלה
ימי חופשה
זכויות סטודנטים

סדר ההליך המשמעתי
יצוג בוועדת משמעת
עונשים בוועדת המשמעת
ערר על ועדת משמעת
חוק זכויות הסטודנט
תקנונים אקדמים

 
 

פיטורים ללא הודעה מוקדמת - כך תטפלו במצב

 
פוטרתם מהיום להיום, כלומר בלי הודעה מוקדמת –האם המהלך חוקי? במידה ולא – מה אפשר לעשות בנידון? מה הדין של מעסיק שהתריע על פיטורים ללא הודעה מוקדמת ובניגוד לחוק?
אם פוטרתם מהיום להיום רוב הסיכויים שמדובר על פיטורים ללא הודעה מוקדמת שנעשו בניגוד לחוק. ישנם מקרים בהם פיטורים אלו אכן חוקיים, כמו למשל במקרים של עובדים שעבדו רק חצי שנה עד שנה במקום העבודה, תלוי בנסיבות. בכל מקרה אחר, מדובר במהלך לא חוקי ולכן, כדאי להיות מודעים לזכויות שלכם כעובדים על מנת שסיטואציה כזו לא תקרה לכם וכדי שלא תמצאו את עצמכם ללא פרנסה באופן מפתיע ומבלי שאתם מוכנים.
כיצד ניתן לבדוק אם היעדר ההודעה המוקדמת חוקי או לא?
יש לפנות למשרד עורכי דין המתמחה בייצוג עובדים מול מעסיקים. כמובן שלא פעם זקוקים לייעוץ ראשוני ואת זה אנו יכולים לספק לכם במגן לעובד. מגן לעובד הוא פורטל אשר מנוהל על ידי משרד עורכי דין מקצועי ומטרתו לספק לכם ידע ראשוני בנושא. הצוות של מגן לעובד בקיא בדיני עובדים, הוא יוכללבחון אתתנאי העסקתכםופיטוריכם ועל סמך נתונים אלו, לדעת מהו טווח ההודעה המוקדמת שהמעסיק היה אמור לתת לכםטרם הפיטורים. במידה והיו אלו פיטורים ללא הודעה מוקדמת מספקת, הרי שזה הזמן לעבור לייצוג מטעם עורך דין.
כיצד אנו מתמודדים עם פיטורים ללא הודעה מוקדמת?
משרדנו ידרוש הסדר פיצויים על כל מקרה של פיטורים ללא הודעה מוקדמת באמצעות ניסוח מכתב. במידה ולא נצליח להגיע להסדר או להסכם פשרה, יוגש כתב תביעה למעסיק והוא יקבל זימון לבית משפט.במסגרת המשפט אנו נספק לכם ייצוג הולם ברמה הגבוהה ביותר ונוודא שכל הזכויות שמגיעות לכם ימומשו!
לכל המעוניינים בקבלת ייעוץ של עורך דין עקב פיטורים ללא הודעה מוקדמת – צרו קשר עם מגן לעובד אנו כאן עבורכם!
 

פיטורים ללא הודעה מוקדמת - עילה לתביעה נגד המעסיק

מדוע פיטורים ללא הודעה מוקדמת אינם חוקיים? כיצד תוכלו לבחון האם מקרה הפיטורים הפרטי שלכם מהווה עבירה על החוק? מה מומלץ לעשות במידה וגיליתם שהמעסיק נקט בצעד לא חוקי בעת הפיטורים?
פיטורים ללא הודעה מוקדמת אינם חוקיים משום שהמחוקק ביקש לאפשר לעובד התלוי במשלח ידו להיערך ליום בו הוא ייוותר ללא עבודה. יחד עם זאת, החוק כן מאפשר לפטר עובד מהיום למחר רק במידה והוא עבד פחות משנה במקום עבודתו. חריג בסוגיה זו הוא עובד גלובלי, שמשתכר משכורת קבועה ולא לפי שעה, אשר עובד שישה חודשים. הוא צריך לדעת על פיטוריו כיומיים וחצי לפני שאלו מתרחשים.
 

כמה ימים לפני הפיטורים יש להודיע לי שאני מפוטר?

במידה ואינכם יודעים את כל הזכויות שמגיעות לכם על פי חוק. זה הזמן לפנות לייעוץ מקצועי. עורך דין לענייני תעסוקה יבחן את המקרה שלכם לפרטי פרטים, יעשה שיעורי בית וימצא האם פעולותיו של המעסיק מהוות עבירה על החוק. עורך הדין יידע כמה ימי התרעה מקום העבודה נדרש לתת לך טרם הפיטורים, ויכין אותך להתמודדות משפטית עם המעסיק במידה והיו אלו פיטורים ללא הודעה מוקדמת כנדרש בחוק.
 

מהן ההמלצות על אופן ההתנהלות במידה ואכן יושמו פיטורים ללא הודעה מוקדמת?

במקרה כזה – משרד עוה"ד "מגן לעובד" ינחה אותך לגבי איסוף ראיות: החל מתלושי משכורת ועד טופסי 106 רלוונטיים. כמו כן, יעסוק המשרד בגיבוש ראיות נוספות הקושרות אותך למקום העבודה. לאחר מכן, תגובש חוות דעת משפטית מקצועית בנושא פיטורים ללא הודעה מוקדמת, והמשרד ינסה להגיע להסדר פיצויים עם מעסיקך. במידה והמעסיק לא שעה לקריאתנו – נחתור לבניית כתב תביעה כנגדו, שיוביל לתביעה בבית דין לעבודה.
למידע ופרטים אודות ייעוץ בנושא פיטורים ללא הודעה מוקדמת, צרו קשר עם מגן לעובד!


פרטי יצירת קשר ודרכי הגעה
 

טלפון: 03-9373525
פקס: 03-9373515
כתובת: 
ז'בוטינסקי 26, רמת גן
מייל: office@gonen-law.co.il

שעות פעילות
ימים א'-ה' 8:00 - 17:30
ימי שישי 8:30 - 12:30

גוגל פלוס

טויטר

יוטיוב

in

פייסבוק