מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - פיטורים בשל גיל העובד
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

פיטורים בשל גיל העובד

 

האם מותר למעסיק לפטר עובד בתירוץ שהוא מבוגר מדי לביצוע העבודה או שמא אלו פיטורים לא חוקיים ובאפשרות העובד לתבוע אותו?

 
פיטורים לא חוקיים שנעשו בגין גילו של העובד הנם אסורים על פי חוק. החוק בישראל מפורש בנוגע לגיל הפרישה לפנסיה וכל פיטורים של עובד שנעשו בתירוץ של גיל, הם פיטורים לא חוקיים. אמנם מעסיק יכול להגדיר מראש תנאים לקבלת עובד לעבודה, כגון חוזק גופני ובשל כך לא להעסיקו מראש,היות והוא לא עומד בתנאי הסף הנדרשים, אולם במידה וכן העסיק אותו, אסור לו לפטרו בדיעבד בגלל גילו. בכל מקרה של פיטורים כאלו, על המעסיק חלה חובת ההוכחה שהפיטורים נעשו כדין ולא בגלל גיל העובד.

מה קובע החוק על פיטורים לא חוקיים בגין גיל?

 
אם המעסיק מבקש לפטר עובד מבוגר, עליו להוכיח כי הפיטורים מוצדקים וכי הם לא נעשו בגלל גילו של העובד. מעסיקים נוטים לפטר עובדים בתירוצים שונים ולטפול עליהם עלילות שווא כדי להתחמק מהסיבה האמיתית לפיטורין שהיא גילם המבוגר באופן יחסי של העובדים המפוטרים. ללא ספק הדבר אסור בתכלית האיסור ואלו פיטורים לא חוקיים ובכל מקרה שקיים חשש שפוטרת עקב גילך המתבגר, עליך לפנות לקבלת ייעוץ משפטי.

משרד עורכי דין גונן ושות' מייצגים עובדים בכל גיל

 
אנו במשרד עורכי דין גונן ושות' בעלי ניסיון עשיר בייצוג עובדים שפוטרו בשל גילם ועומדים לצדכם עד לקבלת זכויותיכם המלאות. אנו מכירים את זכויות העובדים והמעסיקים ונותנים שירות אדיב ומקצועי לאורך כל הדרך עד לקבלת פיצויים לפי חוק, במקרה של פיטורים לא חוקיים. אנו מזמינים אותך ליצור אתנו קשר באתר עורכי דין גונן ושות' או להתקשר אלינו למספר  03-9373525ולשמוע על זכויותיך. אנו נשמח לייצג אותך על הצד הטוב ביותר.