מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - פיטורים בהריון
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

פיטורים בהריון

 

 

נשים בהריון בישראל מוגנת באמצעות חוק שוויון הזדמנויות בעבודה ואסור לפטרן ללא אישור בכתב מאת משרד התמ"ת.

אם פוטרת בהריון - מה עליך לעשות?

זכויות הנשים בהריון בישראל מעוגנות בחוק מאוד ברור, והוא חוק שוויון ההזדמנויות. חוק זה קובע כי אישה הנמצאת בכל שלב בהריון מוגנת בפני פיטורין, גם כאשר המעסיק לא ידע על ההריון. מותר למעסיק לבצע פיטורים בהריון אך ורק אם קיבל לכך אישור מהממונה על חוק עבודת נשים במשרד הכלכלה. אם לא קיבל אישור לפטר את האישה, עליו לקבלה מיידית בחזרה לעבודה ונוסף על כך לפצותה על הפסד ימי העבודה שבהם נעדרה עקב הפיטורים.

האפשרות לתבוע את המעסיק בתהליך של פיטורים בהריון

אם האישה פוטרה בכל שלב בהריון והמעסיק לא קיבל אישור לכך - ומסרב לקבלה בחזרה לעבודה - היא יכולה לתבוע אותו על פיטורים בהריון והחוק עומד לצדה באופן מלא. באפשרותה לתבוע אותו בבית הדין לעבודה על הפסד שכר לכל תקופת ההריון, התקופה שבה תהיה בחופשת הלידה ואף פרק זמן לאחר חופשת הלידה. כמו כן היא יכולה לתבוע את מעסיקה על עוגמת נפש בסכום הנע בסביבות 120,000 ₪.
והיה אם המעסיק קיבל אישור לפטר את האישה, הפיטורים בהריון נכנסים לתוקף אך ורק מיום ההחלטה ועליו לפצותה על התקופה שקדמה להחלטה.

ייצוג נשים שעברו פיטורים בהריון באמצעות משרד עורכי דין גונן ושות'

במקרה של פיטורים בהריון מומלץ להיעזר באנשי מקצוע המכירים את רזי החוק וכיצד ליישמו בכל מצב. במשרד עורכי דין גונן ושות'מתמחים בייצוג נשים שפוטרו בזמן ההריוןומבטיחים את זכויותיך מול משרד התמ"ת.
צרי עמנו קשר עוד היום דרך טופס יצירת קשר באתר או במספר טלפון 03-9373525ונסייע לך עד להשגת הפיצוי הכספי המלא.