מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - מהו בעצם הגבול הדק בין רשלנות לבין סיבוך טבעי?
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

מהו בעצם הגבול הדק בין רשלנות לבין סיבוך טבעי?

 
הלידה הסתבכה? אולי אתם צריכים עורך דין בתחום רשלנות רפואית

לא כל אירוע או הליך רפואי שלא נמשכו כסדרם, הסתבכו, נכשלו ופגעו במטופל מהווים רשלנות רפואית. אז מהו בעצם הגבול הדק בין רשלנות לבין סיבוך טבעי, לא צפוי ומפתיע?
רוב האנשים שמגיעים לבתי חולים סומכים על הצוות הרפואי שיטפל בהם במסירות ויעזור להם בבעיה הרפואית שלהם. כאשר מנהלים שיחה עם רופא, לא אחת ניתן להבין כי למרות שהוא רופא מומחה בתחומו, גם הוא לא תמיד יכול לספק תשובות חד משמעיות כאשר מדובר בתהליכים, אירועים והתנהגות אנטומית-פיזית של גוף האדם. ואם חלילה קרה שאקט רפואי נגמר בכי רע ואף פגע במטופל, לא תמיד אפשר לדעת האם זוהי רשלנות רפואית או תגובה טבעית של הגוף במצב מסוים.
למה חייבים לשכור עורך דין בתחום רשלנות רפואית?
רשלנות רפואית זוהי סוגיה משפטית סבוכה שקשה מאוד להוכיח, אולם אם היא התקיימה מן הראוי לגלות אותה. יש לקחת בחשבון שרשלנות יכולה לנבועמהתנהגותו של איש צוות רפואי או רופא, מפגיעה שנגרמה עקב מחסור או קלקול בציוד רפואי וכן מאיחור או ממתן טיפול לא נכון לבעיה רפואית. כאשר מדובר בהריון ובלידה, רשלנות רפואית באה לכדי ביטוי בעיקר במקרים של טעות באבחון מחלה קשה, טעות בנתוני מצב היילוד, חוסר מעקב נחוץ אחר הריון בסיכון, אי ביצוע פעולה מידית מתבקשת בתהליך של לידה או לחלופין, ביצוע פעולה בהתאם לשיקול דעת שגוי ולא סביר שגרם נזק לאם או לתינוק.
על מנת להכריע באם מדובר ברשלנות של הצוות הרפואי, עורך דין בתחום רשלנות רפואית צריך לתת את חוות דעתו לאחר בחינת התיק לעומק כדי להבין האם הפגיעה מקורה בהתרשלות או בתגובה טבעית כמו למשל במקרה של מצוקה עוברית וכן במידה ומדובר בתגובה טבעית, באם הצוות הרפואי פעל כמיטב יכולתו תוך שהוא משתמש במיטב האמצעים.
משרדנו מייצגים לקוחות רבים התובעים פיצוי בגין רשלנות רפואית בהליכים רפואיים שונים ביניהםהיריון ולידה. לכן אם יש לכם שאלה כלשהי הנוגעת לרשלנות וכיצד ניתן להוכיח אותה, אתם מוזמנים לפנות למשרדנו עוד היום ולקבל ייעוץ משפטי.