מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - למה כדאי להיות מיוצג בוועדה רפואית?
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

למה כדאי להיות מיוצג בוועדה רפואית?

 
מהי מחברת המבחנים של המוסד לביטוח לאומי בוועדות רפואיות? ולמה כדאי להיות מיוצג בוועדה רפואית?
עד כמה שזה נשמע מוזר, למוסד לביטוח לאומי יש מחברת מבחנים ובה רשימה מסודרת של פגיעות שונות והגדרת הנכות שלהם. תארו לעצמכם שמדי יום מוגשות לביטוח לאומי אלפי תביעות בגין פגיעה כתוצאה מתאונות עבודה או תאונת דרכים ולכן אין זה בלתי נמנע וצריך להיות איזה שהוא "מתכון" לתשלום.אותו "מתכון" הוא למעשה מחברת המבחנים של הביטוח הלאומי.
למה כדאי להיות מיוצג בוועדה רפואית?
מנתונים ברשת עולה כי אחוזי הנכות אותם מקבלים אנשים שהיו מיוצגים על ידי עורך דין בוועדות גבוהים יותר מהזכויות הניתנות לאנשים שמגיעים לוועדה ללא ייצוג משפטי. אם לאחר פגיעה כלשהי, נשארה לאדם נכות, מוגבלות או שהוא איבד את כושר עבודתו לצורך חזרה לעבודה, אז הוא צריך לגשת לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי ולדרוש אחוזי נכות. הוועדה היא הליך בירוקרטי בה יושב נציג של המוסד לביטוח לאומי ורופא הרלבנטי לסוג הפגיעה, וכדי להציג את תמונת הבריאות והפגיעה בצורה נכונה ומשכנעת, כדאי מאוד להיות מיוצג בוועדה רפואית על ידי עורך דין.
מ-20% אחוזי נכות יש קצבה
החלטות הועדה הרפואית הן שיקבעו אם לאדם מגיעה קצבת נכות כלשהי. מ- 9-19% מגיע לאדם מענק חד פעמי, כאשר מעבר לכך, הוא יקבל קצבת נכות אחרי שיעמוד בפני וועדה רפואית ויציג את הפגיעה שלו, כולל מסמכים תומכים, חוות דעת רפואית ועוד. הופעה בפני הוועדה היא קצרה וחייבת להיות תמציתית וממוקדת, כאשר אפשר גם לערער על החלטותיה בהתאם להגדרות המחוקק.
משרד עורכי דין גונן ושות' מייצג נפגעי תאונות בפני וועדות רפואיות. ללא ספק, נוכחות עורך דין בתהליך של וועדה רפואית עושה צדק עם הנפגעים ועוזרת להם לקבל את אחוזי הנכות והזכויות המגיעות להם. לכן אם ברצונכם בייצוג הולם ומימוש כל הזכויות שלכם פנו אלינו ותאמו אתנו פגישה עוד היום.