מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - עובד שעומד לפני פיטורין לאחר תאונת עבודה - כיצד ניתן להתגונן?
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

עובד שעומד לפני פיטורין לאחר תאונת עבודה - כיצד ניתן להתגונן?

 

על אף כי פיטורין בזמן חולשה אינם צודקים – החוק מבדיל בין המקרים ולא בכולם הוא מונע מעסיקים מלפטר עובדים. האם מותר לפטר בזמן תאונת עבודה? כיצד ניתן להתגונן באופן חוקי כעובד שעומד לפני פיטורין לאחר תאונת עבודה?
החוק לא מתיר למעסיק לפטר עובדים המוגדרים כחלשים או חסרי אונים,בהתקיים התנאיםהבאים: עובדת בהיריון או בחופשת לידה, עובד במילואים או שעובד הנמצא בימי מחלה. בכל מקרה אחר החוק כן מתיר למעסיק לפטר, גם כאשר מדובר בעובד השוכב במיטת חוליו בבית החולים, כתוצאה מתאונת עבודה, ואכן כבר היו דברים מעולם. לכן, מעבר לטיפול הרפואי המסור שאתה מקבל, מומלץ שתקבל גם ייצוג משפטי ראוי אשר ירתיע את המעסיק מלפטר אותך. והיהוהוא החליט לפטר בכל זאת, יתייצב הצוות המשפטי שלכם בבית דין לעבודה ויעשה את שהוא יודע לעשות.
ההליך המשפטי
המעסיק ישלח מכתב פיטורין, ואנחנו נשלח לו מכתב תביעה. המעסיק לא ענה ולא שיתף פעולה? נתקדם לצעד הבא והוא - ייצוגך בבית המשפט, ובמהלכו נוכיח לשופט את הטיעונים הבאים:
·         המעסיק נהג בחוסר תום לב כששלח עובד חסר יכולת תעסוקתית הביתה ובכך ממנע ממנו להתפרנס.
·         על אף כי חולשה זו לא כתובה בספר החוקים, המעסיק ניצל את חולשתו של העובד ופיטר אותו, תוך שהואנתלה בפרצה בחוק. לכן גם זה, יטעןכחוסר תום לב.
שני טיעונים אלו הוכחו כקבילים ומקובלים על שופטי ישראל בתיקים רבים ולכן רוב הסיכויים שתקבל את הפיצוי המתאים.
לא משנה מה אומרים במשפט, חשוב איך אומרים זאת: שכרו את "מגן לעובד"
במידה ואתם תספרו לשופט על חוסר תום לבו של המעסיק ללא גיבוי של עורך דין, גדל הסיכוי שעורך דינו של המעסיק יצליח להכשיל אתכם בדיון, מתוקף ניסונו ובהשוואה לחוסר ניסיונכם. רק עורכי הדין של "מגן לעובד" ישכילו להתמודד מול באי כוחו של המעסיק בסוגיה הנתונה, ולהביא להוכחת חוסר צדקתו.
האם מותר לפטר בזמן תאונת עבודה? כן, אבל לא תינזק מכך כאשר תשכור אתשירותימגן לעובד!