מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - יצוג עובדים - פיטורים לאחר 11 חודשי עבודה
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

יצוג עובדים - פיטורים לאחר 11 חודשי עבודה

 
האם לכל עובד שפוטר מגיעים פיצויים פיטורים, ומה קורה כשמפוטרים אחרי 11 חודשים?מהן הזכויות של מי שפוטר?
על פי חוק פיצויי פיטורים, עובד שעבד שנה במקום עבודה זכאי לפיצויי פיטורים, זוהי חובה של מעסיק במסגרת זכויות של מי שפוטר ממקום עבודתו. משום כך יש מעסיקים אשר "טורחים" בטרם תעבור שנה לפטר עובד וזה יכול לקרות גם בחודש ה-11 לעבודתו.
סעיף 3 לחוק פיצויי פיטורים נועד כדי לעגן את הזכויות של מי שפוטר בחוק, כדי למנוע פיטורין לאחר 11 חודשי עבודה בלבד. החוק קובע כי עובד שמפוטר בסמוך לסיום שנת עבודתו הראשונה,כדאי שתהיה לכך סיבה מוצדקת ושהפיטורים לא נעשו מתוך כוונה להשתמט מתשלום פיצויים. על מנת שהפיטורים יתקבלו וכדי לשמר את הזכויות של מי שפוטר, על המעסיק לעמוד בתנאים הבאים -
·         המעסיק צריך להוכיח כי הפיטורים בוצעו מסיבה אמיתית ובתום לב.
·         חייבת להיות סיבה מציאותית ומוכחת לפיטורים כמו: צמצומים בעבודה, אי שביעות רצון מהעובד לאורך זמן, פגיעה מצד העובד במקום העבודה וכדומה.
·         על המעסיק חלה חובת ההוכחה של המניעים לפיטורים.
 
זכויות של מי שפוטר –פיטורין לאחר 11 חודשי עבודה גם מזכים בפיצויים
 
במשך שנים נהגו בתי הדין לקבוע (אלא אם כן המעסיק הוכיח אחרת), כי פיטורים לאחר 11 חודשי עבודה נעשים מתוך מגמה של התחמקות מתשלום פיצויי פיטורים. במסגרת שמירה על הזכויות של מי שפוטר, נהגו בתי המשפט להורות על תשלום פיצויים לעובד.
 
מכיוון שמתפקידם של בתי הדין לעבודה לעשות צדק, ובעיקר בנושא של פיטורי עובד שאינם מכבדים את הזכויות של מי שפוטר כנדרש בחוק, הרי שכבר יש פסקי דין המורים על תשלום פיצויים לעובדים שפוטרו גם אחרי 10 חודשי עבודה ושלפיטורים שלהם לא הייתה כל הצדקה אמיתית הקשורה לתפקוד העובד, אלא שהם נעשו רק ממטרה אחת בלבד והיא - להתחמק מתשלום פיצויים.
 
על מנת לשמור על הזכויות של מי שפוטר אנו בגונן ושות' מעמידים לרשותכם את ניסיוננו המקצועי בתחום זכויות עובדים. פורטל מגן לעובד קם על מנת לייצג ולייעץ לעובדים בסוגיות משפטיות הקשורות בדיני עבודה, העסקת עובדים, פיטורים ועוד כמו גם כדי לממש את הזכויות של מי שפוטר בצורה הטובה ביותר.
במשרדנו שורה של עורכי דין מומחים בתחום דיני העבודה שייצגו אתכם ללא פשרות, צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.