מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - יצוג עובדים - זכויות מפוטרים
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

יצוג עובדים - זכויות מפוטרים

 
האם ניתן להפחית מפיצויי עובדת שפוטרה, בגין גלישה באינטרנט בזמן העבודה? והאם מותר לשים תמונות בני המשפחה על הצג? איך נגזלות בכוח זכויות של מי שפוטר ומה אפשר לעשות בנידון?
לאחרונה התגלגלה לפתחו של בית הדין לעבודה תביעת פיצויים כנגד מעסיקים מצד עובדת שפוטרה ללא שימוע.מהן הזכויות שלה במסגרת הזכויות של מי שפוטר וכיצד היא יכלה לממש אותן בתביעה שלה?המעסיקים מצדם תבעו אותה על מחצית משכר העבודה ששולם לה,מתוך הטענה שהיא גלשה באינטרנט על חשבון זמן העבודה.
החברה טענה כי אומנם שימוע הוא חלק מן הזכויות של מי שפוטר, אולם עובדת זו לא הוכיחה את עצמה כעובדת ראויה ואף זומנה לפני הפיטורים לשיחות חוזרות ונשנות על תפקודה הלקוי,שעל פי טענת המעסיקה מהוות כשימוע בפני עצמו. בנוסף לכך, טענת החברה היא כי העובדת גלשה כל היום ברשת, והתנהלה במייל וברשתות החברתיות באופן פרטי, מה גם שתמונות בני משפחתה ריצדו על צג המחשב ולפיכך,החברה תבעה אותה על החזרת פיצויי הפיטורים ועל דמי ההודעה המוקדמת שקיבלה.
בית המשפט אמר את דברו
שופט בית הדין לענייני עבודה לא קיבל את טענת המעסיקה היות והיא לא הצליחה להוכיח כי העובדת בזבזה את זמנה בעניינים אישיים, מה גם שלא נעשה ניתוח מעמיק של זמן הגלישה ברשת. בנוסף טען בית הדין כי הגשת תביעה מאוחרת על גלישה בשעות העבודה, שלא בזמן אמת, פוגעת בזכויות של מי שפוטר ללא הצדקה או היות ולא שימוע קודם.
פורטל מגן לעובד – שומרים על הזכויות של מי שפוטר
במשרד עורכי דין גונן ושות' הקמנו את פורטל מגן לעובד אשר משמש כמקור מידע מהגדולים והמקיפים ביותר ברשת בתחום דיני העבודה, העסקת עובדים, פיטורים ועוד. במשרדנו שורה של עורכי דין מומחים בתחום זכויות עובדים, מובילים בתחומם אשר יעניקו לכם יחס אישי ומקצועי וילוו אתכם לכל אורך התהליך. לפרטים נוספים או לקבלת ייעוץ בנושא זכויות של מי שפוטר, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר כבר עכשיו ולוודא שאתם מקבלים את מלוא הזכויות שלכם.