מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - יצוג מעסיקים - עובד עם בעיות משמעת
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

יצוג מעסיקים - עובד עם בעיות משמעת

 

האם מותר לפטר עובד עם בעיות משמעת, והאם מגיעים לו פיצויי פיטורין? איזה עורכי דין מתמחים בייצוג מעסיקים בבתי הדין לעבודה?

מדי יום מוגשות מאות תביעות לבתי הדין לעבודה של עובדים כנגד מעסיקיהם בגין הלנת שכר, פיצויי פיטורין ועוד. מן הצד השני עומדים מעסיקים שגם להם יש לא מעט זכויות ולכן יש עורכי דין המתמחים בייצוג מעסיקים ובמימוש זכויותיהם על פי חוק.
האם ידעתם כי למעסיק יש זכות לפטר עובד בשל בעיות משמעת? לא רק זה אלאשגם יש לו זכותלמנוע מעובד ללמוד על חשבונו מקצוע שיהווה לו תחרות. כן יש זכות כזו.
שלילת פיצויי פיטורין עפ"י סעיפים 16 ו-17 לחוק יכולה להתקיים כאשר יש הסכם קיבוצי ובו תיאור של בעיות משמעת בגינן ניתן לפטר את העובד ללא פיצויים. בהסכמים כאלה בדרך כלל יש תקנון עבודה שגם מפרט באילו נסיבות ישללו מהעובד פיצויי פיטורין. אם אין הסכם קיבוצי במקום העבודה, סביר להניח, שהעניין יגיע לפתחו של בית דין לעבודה וכשם שהעובד זוכה לייצוג הולם ככה גם קיים ייצוג מעסיקים.
משרד עורכי דין גונן ושות' – מתמחים בייצוג מעסיקים
עבירות משמעת בעבודה עלולותלגרום נזק לעסק ויכולות לבוא לידי ביטוי בתחומים שונים כמו למשל מעילה באמון, גניבה, סחר בסמים בתוך העבודה ועוד. בית הדין לעבודה אומד את חומרת המעשים של העובד, מעריך את הנזק שגרם או עלול היה לגרום, מה גם שחומרת העבירה נבחנת לאורך הזמן בו בוצעה ועל השלכותיה. על מנת לוודא אם עבירה על חוקי משמעת משמשת עילה לתביעה, יש לפנות לעורך דין המתמחה בייצוג מעסיקים, כמו משרד עורכי דין גונן ושות'.
הצוות המקצועי של משרד עורכי דין וגונן ושות' הקים את מגן לעובד, הפורטל מקיף ומקצועי בתחום דיני עבודה, כאשר אנו מעניקים ייעוץ שוטף למעסיקים בכל שאלה או פנייה וכן מספקים ייצוג מעסיקים בנושאים שונים. במשרדנו צוות בכיר של עורכי דין מהמובילים בתחום דיני העבודה ואנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה וסוגיה ולמצוא הבנה, ליווי אישי ומקצועי עד לפתרון משביע רצון לכל סוגיה שנתקלתם בה.