מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - חשיבותו של חוזה העסקה תקין
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

חשיבותו של חוזה העסקה תקין

 

מדוע חשוב לבסס חוזה העסקה תקין? ומה הקשר בין חוזה לא תקין לבין הפרת חוזה העסקה?

חוזה העסקה כמוהו כהסכם לכל דבר, בואו וניקח דוגמא מחיי הזוגיות - חתונה. מכירים את ההסכם הזה בו שני בני זוג מחליטים למסד את חייהם ולהישבע זה לזה בטקס מפואר ורב רושם? כל חתונה היא למעשההסכם, בין אם כתוב ומסודר בנישואים במסגרת הדת או בין אם במסגרת אזרחית. הסכם נישואין נועד להגן על בני הזוג במידה וייפרדו (לא עלינו). אותו הדין כשמדובר בהסכם בין עובד למעסיקו, המטרה היא להגן על זכויותיהם, אולם בניגוד לחתונה, הפרת חוזה העסקה היא עבירה על החוק ופגיעה בזכויות שלכם כעובדים.

האם חוזה שאינו תקין עלול לפגוע בי?

בוודאי, בדומה להפרת חוזה העסקה אשר עלול לפגוע בעובד בצורה חסרת תקדים גם חוזה הלוקה בפגמים ובסדקים עלול ליצור נזק רב יותר מאשר תועלת. חשוב לזכור שברוב המקרים, יותר מאשר המעסיק דורש את העובד תחת חסותו, העובד הוא שמבקש את העבודה. בעולם שלנו קשה יותר למצוא עבודה מאשר למצוא עובדים. במצב זה אשר אינו מידתי בעליל, נוטה כובד המשקל לשחק לידיו של המעסיק וברוב המקרים על פיו יישק דבר. על כן חוזה שעל פניו תקין אך מצויים בו פגמים עלול להוות חרב פיפיות כנגד העובד ב"יום הדין" – לכשיפוטר או כשיתפטר מעבודתו מרצונו.

בכל מקרה של הפרת חוזה העסקה אנחנו כאן בשבילך

מה עליי לעשות אם חוזה העסקה שלי אינו תקין או במקרה של הפרת חוזה העסקה? במידה ועולה חשד כי בחוזה העסקתך נפלו פגמים המביאים לאי צדק מוחלט כלפייך, מדובר בהפרה בוטה של הזכויות שלך. אל תהסס, הימנע מעימות עם מעסיקיך כבאפשרותך לתת למקצוענים של מגן לעובד להפשיל את השרוולים עבורך. אנחנו במגן לעובד ראינו כבר (כמעט) הכול. כל שעליך לעשות הוא ליצור עמנו קשר עוד היום ואנונדע לעמוד לצדך במאבקך הצודק.