מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - זכיות עובד שמוזמן לשיחת שימוע
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

זכיות עובד שמוזמן לשיחת שימוע

 
הליך קדם כחלק מזכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע
מתי מומלץ לקיים הליך של קדם שימוע? מהי מטרתו של הליך קדם שימוע וכיצד היא קשורה לזכויות העובד? מה כולל קדם שימוע ומי משתתף בו?
אדם שעומד מול פיטורים עובר תהליך ארוך שכולל שימוע. כל מעסיק בישראל מחויב לערוך לעובד שימוע טרם פיטוריו, אך לא כל העובדים מודעים לקיומו של הליך קדם שימוע. התנהלות נכונה בהליך קדם שימוע עשויה לחסוך את הפיטורים ולמנוע עוגמת נפש.
מותר לך להתייעץ עם עורכי דין
אנחנו במשרד עורכי דין גונן ושות' מלווים עובדים בהליכי שימוע מכל תחומי המשק. עו"ד גיא גונן שמתמחה בזכויות עובדים מייצג מעסיקים ועובדים בבית הדין לעבודה או בהליכי פשרה בין הצדדים. בנוסף, המשרד מעניק ייעוץ קבע ומעסיק עורכי דין שהם גם רואי חשבון וחשבי שכר.  עורך הדין גיא גונן מתמחה בייצוג של מנהלים ובעלי תפקידים בכירים ומובילים במשק .
הרקע מאחורי זכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע
הדגש העיקרי בזכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע הוא על קיום הליך תקין. על מנת שהשימוע יהיה חוקי, על המעסיק להעביר לעובד את הנימוקים המלאים לפיטוריו זמן סביר לפני השימוע, לתת לו הזדמנות הוגנת להשמיע את טענותיו ולאפשר לו להיות מיוצג על ידי עורך דין או נציג של ועד עובדים.

חשיבות של הליך קדם שימוע
מומלץ לקיים הליך של קדם שימוע עבור כלל ציבור העובדים כי ייתכן והוא יוביל לסיכום בין הממונה לעובד. בנוסף, מטרתו של הליך קדם במסגרת זכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע היא לייתר את הצורך בהליך הפורמלי. הליך של קדם שימוע כולל פגישה בין העובד לבין הממונה הישר וגם בו רשאים להשתתף נציגים של העובד. מומלץ למסור לעובד הודעה על הכוונה לקיים פגישת "קדם שימוע" ולהבהיר מראש שבמידה ולא תושג הסכמה, יועבר העניין באופן רשמי לקיום הליך שימוע רגיל.
מימוש זכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע
כפי שניתן להבין, הליך קדם שימוע משפיע על עתידך לא פחות מאשר השימוע הפורמלי. אנחנו במשרד "מגן לעובד" יודעים כיצד לממש זכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע ומזמינים אותך להשאיר פרטים ליצירת קשר עם אחד המומחים שלנו.

שלכם ובשבילכם  עו"ד גיא גונן.