מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - זכיות עובדים
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

זכיות עובדים

 

זכויות עובדים לאנשים עם מוגבלויות

האם מעסיק מחויב להתאים את מקום ותנאי העבודה לאדם עם מוגבלות? מה כוללות ההתאמות? מתי המדינה משתתפת במימון התאמות לעובדים?
אנשים עם מוגבלות מוגנים על ידי החוק ויש להם זכויות עובדים כמו כל מועסק אחר במשק. הבעיה היא שחלק מהזכויות לא מוכרות לאנשים עם מוגבלות, בעיקר כאשר הם נתקלים בקשיים במקום העבודה. הרבה אנשים עם מוגבלויות חוששים לפנות למעסיק ובעיקר לא יודעים כיצד לדרוש ממנו התאמות פיזיות ואחרות.

הגנה על זכויות עובדים

אנחנו במשרד "מגן לעובד" מבינים את הצורך שלך ואת המורכבות שמלווה התנהלות מול מעסיק חדש או ותיק. עו"ד גיא גונן שמתמחה בזכויות עובדים מייצג גם אנשים עם מוגבלויות ומכיר מקרוב את סעיפי החוק. דרכנו ניתן לדרוש התאמות במקום העבודה ולהיעזר בפסקי דין תקדימיים כדי להשיג את המטרה.

מחויבות המעסיק כלפי אנשים עם מוגבלויות

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות קובע שחובה על המעסיק להתאים את מקום ותנאי העבודה לאדם עם מוגבלות. ההתאמה צריכה להתבצע לפי הצרכים המיוחדים של העובד ועל מנת לאפשר לו למלא את תפקידו כעובד ללא מוגבלות. בנוסף, החוק מתייחס לסעיפים הבאים:
א. סוג ההתאמות – החוק קובע שעל המעסיק לבצע התאמה פיזית כדי לשמור על זכויות העובדים, התאמה של נהלי העבודה והקפדה על חניה נגישה. החובה חלה על כל מי שמעסיק או מתעתד להעסיק אדם עם מוגבלות וללא יוצא מן הכלל.
ב. ביטול חובת המעסיק – המקרה היחיד שבו החוק מבטל את חובת המעסיק לבצע התאמה של מקום העבודה לאנשים עם מוגבלויות הוא כאשר ההתאמות פוגעות במהות התפקיד. המעסיק גם לא חייב לבצע התאמות שמטילות עליו נטל בלתי סביר.
ג. השתתפות במימון ההתאמות – החוק מחייב את המדינה להשתתף במימון התאמות מקומות עבודה לאנשים עם מוגבלויות. המימון הוא מטעם משרד הכלכלה ובשיתוף המוסד לביטוח לאומי.

לעבוד במקום שמתאים לך

הדרך למקום עבודה מותאם בשבילך עוברת במשרדי "מגן לעובד". כדאי לך להשאיר פרטים באתר כבר עכשיו ולקבל את כל הפרטים על זכויות עובדים לאנשים עם מוגבלויות.
עורך דין גיא גונן וצוות עורכי הדין ממשרדו  שמתמחים בזכיות עובדים זמינים עבורכם לכל שאלה .