מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - זכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

זכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע

 
לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט

מימוש זכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע

מי זכאי לשיחת שימוע לפני פיטורים? האם העובד רשאי להזמין לשימוע נציג מטעמו? איך מממשים את זכויות העובד שמוזמן לשיחת שימוע?
שיחת שימוע לפני פיטורים מעלה המון שאלות בקרב עובדים ומעסיקים כאחד. עם זאת, חשוב לזכור ששיחת שימוע היא חלק בלתי נפרד מהליך סיום יחסי עבודה ולכן כדאי לדעת איך שומרים על הזכויות שנלוות אליה.

מציבים מגן לעובד לפני פיטורים

משרד עו"ד גיא גונן שמתמחה בזכויות עובדים נחשב למוביל בתחום דיני העבודה. בפורטל "מגן לעובד" מרוכז עבורך כל המידע המעודכן למימוש זכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע. הקמנו את האתר כדי לספק לך מענה מקצועי ולרכז את כל התשובות תחת קורת גג אחת.

זכאות לשיחת שימוע

כל עובד בישראל מחויב על פי חוק לקבל הזדמנות להשמיע את טענותיו טרם פיטורים. השמעת הטענות מתבצעת במסגרת שיחת שימוע. במילים אחרות, המעסיק מחויב לקיים לעובד שיחת שימוע ועליו להציג בפניו את הנימוקים המלאים לפיטורים ולשמוע ממנו טיעונים בעד המשך העסקתו.

מימוש אוטומטי של זכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע

רוב העובדים לא מודעים לכך שזכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע נשמרות עבורם באופן אוטומטי. הזכות אמורה להינתן על ידי המעסיק מבלי שהעובד ידרוש אותה, מה גם שעובד שפוטר ללא שיחת שימוע רשאי לתבוע את המעסיק ולדרוש ביטול של הפיטורים או פיצוי כספי.

מהי שיחת שימוע תקינה?

לא מספיק להזמין את העובד לשיחת שימוע, היות והמעסיק נדרש להקפיד על מספר קריטריונים שהופכים אותה לשיחה תקינה. הנה כמה מהם:
  • מתן התראה מוקדמת לעובד זמן סביר לפני השימוע
  • אפשרות לייצוג העובד על ידי עורך דין או נציג ועד העובדים
  • העברת מסמכים ומידע לעובד כדי שיוכל להגיב עליהם
בנוסף, יש לציין שזכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע נשמרות גם אם ביצע לכאורה הפרות של חוזה העבודה ואף אם מואשם באחד הסעיפים שקשורים לתחום המשמעתי.

הזכויות שלך מתחילות כאן

אנחנו בפורטל "מגן לעובד" נשמח לעמוד לרשותך עם אנשי המקצוע המובילים בנושא מימוש זכויות עובד שמוזמן לשיחת שימוע. המידע באתר מתעדכן לפי התקינה וניתן לתאם מולנו פגישת היכרות לא מחייבת בלחיצת כפתור אחת בלבד.
עו"ד גיא גונן שייצג מאות עובדים בשיחות שימוע לפני פיטורים זמין  עבורך לכל שאלה ואו בעיה .