מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - זכויות עובדת בהריון
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

זכויות עובדת בהריון

 
זכויות בעבודה של אישה בהריון
לנשים בהריון מגיעות זכויות רבות ע"פ חוק. לצערנו לא תמיד מעסיקים עומדים בכך וזכויות לא מתממשות ואף נגרם נזק כספי ועגמת נפש לנידונים בדבר.
 
נמנה לפניכם את הזכויות העומדות לעובדת בהיריון:

איסור צמצום היקף משרה ופגיעה בהכנסה של עובדת בהיריון-  למעביד אסור לפגוע בהיקף משרתה של העובדת, בכל אופן בו הכנסותיה יופחתו. בין אם מדובר בהעברה מתשלום חודשי לתשלום יומי, ובין אם מדובר בהפחתת שעות עבודתה. יצוין, כי איסור זה חל על כל עובדת אשר עובדת במקום עבודתה מעל חצי שנה, בין אם מדובר בעובדת קבועה או לחלופין בעובדת זמנית.
היעדרות לצורך מעקב רופא ובדיקות רפואיות- עובדת זכאית להיעדר מעבודתה לצורך בדיקות רפואיות בלי שהיעדרות זו תנוכה מעבודתה, באופן הבא: אישה המועסקת שבוע מלא למשך יותר מ-4 שעות עבודה ביום- זכאית ל 40 שעות היעדרות. אישה המועסקת שבוע מלא למשך פחות מ-4 שעת עבודה ביום- זכאית ל20 שעות היעדרות.
עבודת לילה- כאשר העובדת נכנסת לחודש החמישי להריונה, על המעביד חל איסור להעסיקה בעבודת לילה, זאת אם הודיעה העובדת על סירובה זה בכתב.
עבודה בשעות המנוחה ועבודה בשעות נוספות- המעביד אינו רשאי להעסיק עובדת בחודש החמישי להריונה בשעות נוספות וכן בשעות המנוחה, כפי שהן מוגדרות בחוק. למעט, אם העובדת הסכימה לכך והסכמתה מגובה באישור רפואי.