מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - זכויות עובדים
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

זכויות עובדים

 
לחץ כאן להכנסת טקס

עובדים יקרים ריכזנו עבורכם  ריכוז זכויות  שכדי וחשוב שתכירו  לשרותכם  עו"ד גיא גונן וצוות מגן לעובד

זכויות עובדים שעלייך להכיר

 
אלו זכויות עובדים חשוב לך להכיר? מה ייחשב להפרה של זכויותייך? האם באפשרותך להגן על עצמך במקרה של אי קיום הזכויות?
במאה ה-19 החל להתקיים מאבק של תנועות סוציאליסטיות אשר ביקשו למנוע את העסקתם הלא הוגנת של ילדים קטנים. המאבק הגדיר מהו יום עבודה, מהו שכר מינימום ועל בסיסו נקבעו ברוב מדינות העולם וגם בישראל זכויות עובדים אותן עלייך להכיר ולדעת כיצד לפעול במקרה והופרו.

זכויותייך לראיון עבודה הוגן

כבר משלב ראיון העבודה על מעסיקך הפוטנציאלי להעניק לך אפשרות שווה המבוססת על כישורייך. שאלות הנוגעות למינך, לילדייך, למוצאך ודומות, יכולות להיות הפרה בוטה של שוויון הזכויות ובית הדין לעבודה דן במקרים רבים שכאלה וקבע פעמים רבות פיצויים הולם לפגיעה.

זכויות עובדים במהלך העבודה

לאחר קבלתך לעבודה יהיה על מעסיקך להודיע לך תוך שלושים יום מהו תפקידך. בנוסף, במסגרת זכויות עובדים משכורתך תשלום על לתשיעי לכל חודש עוקב של חודש עבודה, יגיעו לך ימי מחלה וחופשה בתשלום על פי הוותק שצברת ומדי שבוע יהיה על מעסיקך לאפשר לך מנוחה רצופה של לפחות 36 שעות. הפרה של כל אחד מאלו תיחשב הפרה של זכויות עובדים וייתכן שמעסיקך יהיה מחויב לשלם פיצויים על אי קיום זכויותייך.

הזכויות העומדות לרשותך במקרה של הליך פיטורין

הליך פיטורין יכול לקרות בכל חברה ומסיבות שונות, אך עם זאת, הוא חייב להתבצע כחוק. מעסיקך מחויב לבצע הליך שימוע, לתת לך הודעה מוקדמת לפיטורין ולהבטיח כי כל הכספים המגיעים לך, במסגרת העבודה והפיטורין, יתקבלו על ידך.

פניה לגורם מקצועי במקרה של הפרת זכויותייך

אם במהלך עבודתך בוצעה הפרת זכויות עובדים, באפשרותך לפעול למנוע זאת. האמצעים העומדים לרשותך הם פניה בעל פה למעסיקך, פניה בכתב, פניה בכתב דרך עו"ד ובמקרה הצורך תביעה לבית הדין לעבודה.
צוות מגן ועו"ד גיא גונן עומדים לרשותך במקרה של הפרת זכויותייך. ההחלטה כיצד לפעול כדי להשיג את הזכויות תתבצע יחדיו ותוך הפעלת שיקולים מקצועיים. המשרד יכול לסייע לך בכתיבת מכתב למעסיקך, ייצוג בהליך שימוע ואם יש צורך בכך, תביעה בבית הדין לעבודה.
ט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט