מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - זכויות נשים בהריון
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

זכויות נשים בהריון

 

זכויות עובדת בהריון – כיצד לנהוג במהלך ההיריון

האם חובה לספר למעסיק על ההיריון שלי? ואם כן, מתי? האם מותר לי להסתיר את ההיריון ולא לספר כלל? ומה בנוגע לזכויות עובדת בהריון במסגרת עבודתה, יציאה לבדיקות, סיום בשעה מוקדמת יותר ועוד?
בשעה טובה את בהריון, תקופה חדשה ומאתגרת למשפחתך ובעיקר לך. עם צאתך לתהליך הרחבת הקן המשפחתי חשוב שתדעי מה הן חובותייך כלפיי המעסיק שלך ולצדן - מה הן זכויותייך. אולם הרשי לנו להרגיע אותך כבר בשלב זה: את יכולה להתרכז בבריאותך ובבריאות העובר שלך – מבחינה מקצועית וחוקית במדינת ישראל - הכל עומד להיות בסדר.

לספר או לא לספר למעסיק?

על פי החוקים האמונים על הקניית זכויות עובדת בהריון, עובדת הנמצאת בחודש החמישי להריונה מחויבת להודיע למקום העבודה שלה על ההיריון שלה. זו היא חובתה על מנת שהמעסיק יוכל להתארגן בהתאם עם כח אדם חלופי וזמני, אף על פי שכולם יודעים שאותך אי אפשר כלל להחליף – בשום מצב.

אני בהריון, כיצד אתנהל מול המעסיק שלי?

ובכן, כלל אצבע טוב הוא – התנהלי כלפי המעסיק שלך כפי שהיית רוצה שהעובדים שלך יתנהלו כלפיך: בשקיפות, מתוך תחושת שותפות ואכפתיות למקום העבודה. אולם אם נהיה מעט מפורטים יותר, עם כל חשש שנגרם לך עוול או אם אינך בטוחה כיצד עליך לנהוג בסיטואציה מסוימת שנוצרה, עליך לפנות ליעוץ אצל עו"ד של מגן לעובד, המתמחה בזכויות עובדים ובקי בזכויות עובדת בהריון, וכך נוכל להיות איתך בזמן אמת ולהכווין אותך למקום הנכון.

החדשות הטובות

ישנם לא מעט מקרים המהווים אפליה אסורה על פי חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, במסגרתם הודות לזכויות עובדת בהריון הקבועים בחוק, אף אם המעסיק כיוון למחדל ואף אם הרשה לו לקרות - העובדת תהיה זכאית לתבוע את המעסיק ולדרוש פיצויים. בהתאם לכך, רוב המעסיקים לא נוטים ליצור את החיכוך המיותר הזה עם החוק ומיישרים קו במהרה.

אז מה עושים אם פוטרתי כיוון שאני בהריון?

במקרה של פיטורי עובדת בהריון ללא היתר, אנו ממליצים באופן חד משמעי להיעזר בשירותיו של משרד עורכי הדין גיא גונן ושות' באמצעות מגן לעובד, המוביל זה שנים בכל הנוגע לזכויות עובדת בהריון. ליצירת קשר השאירי פרטייך או חייגי אלינו 03-9373525
אנחנו זמינים לשירותך ולמענך  ... ומזל טוב!!