מגן לעובד ולמעסיק - זכויות מעסיקים
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

זכויות מעסיקים

 
דף הבית >> זכויות מעסיקים
מתי למעסיק מותר לא לשלם פיצויים? ומה עוד חשוב לדעת בכל הנוגע לזכויות מעסיקים בהקשר של פיצויים לעובד?

מדי יום מוגשות בבתי דין לעבודה בכל רחבי הארץ אלפי תביעות כנגד מעסיקים, חלקן מוצדקות וחלקן לא, שכן לא רק לעובד יש זכויות אלא גם למעסיקיו ומוטב שידעו מהן. רובן של התביעות עוסקות בפיטורין שלא כדין, פיטורין ללא שימוע או ללא הודעה מוקדמת, תביעה לפיצוי בגין אי תשלום עבור שעות נוספות וכדומה. אולם לעיתים קיים חוסר הבנה, או חוסר מודעות באשר לזכויות מעסיקים בעניינים מסוג אלו, זכויות שיש להם והרבה.

פיטורין בגינם לא מגיע לעובד פיצויי פיטורין

כחלק מהסכמים קיבוציים המגדירים בפירוט זכויות מעסיקים, בעת פיטורים של עובדים כתוצאה מעבירות משמעת, יעמדו למעסיק זכויותיו כעולה מן ההסכם הקיבוצי. אם אין בין העובדים ומעסיקיהם הסכם שכזה, המקרה שלהם יבחן בהתאם להסכם קיבוצי כלשהו של ציבור גדול של עובדים.
פיטורין של עובד למשל לא תמיד מחייבים את המעסיק בתשלום פיצוי, כאשר עילת הפיטורין היא נכונה ומוצדקת כמו למשל גרימת נזק לעסק, גרימת הפסדים, פגיעה במוניטין ועוד. יחד עם זאת, רצוי מאוד שמעסיקים אשר מבקשים לשלול פיצויי פיטורין, יבדקו האם זכויות מעסיקים מקנות להם את האפשרות לשלול פיצויים מעובד, היות ובתי המשפט אינם מקלים ראש בנושא, אלא אם כן מדובר בעבירות פליליות חמורות שביצע העובד ואשר גרמו לפיטוריו כמו למשל, אלימות, סחר בסמים ועוד.
 

זכויות מעסיקים בניכוי תשלומים לעובד


ישנם עובדים שאינם מכירים בזכויות מעסיקים במקום העבודה שלהם לנכות משכרם תשלומים כלשהם כמו מיסים, הטבות סוציאליות ואף תובעים אותם בשל כך. אך חשוב לדעת כי יש למעסיקים זכות לנכות משכרו של העובד תשלומי מיסים שונים, הטבות סוציאליות ועוד ניכויים נוספים כמו למשל דמי חבר לארגון עובדים, תרומה שהעובד הסכים עליה, תשלומים לוועד העובדים במפעל, הפרשות לקופות גמל, קנס בגין עבירת משמעת (בהתאם להסכם קיבוצי או אחר) ועוד.

מעסיקים, אינכם מודעים לזכויות שלכם? אנו במגן למעסיק נמצאים כאן בשבילכם. כמעסיקים מגיעות לכם זכויות רבות על פי חוק, ולכן לא בכל מקרה תמצא עילה לתביעה. אולם במידה וכן נמצאה עילה לתביעה, צרו אתנו קשר בהקדם היות וישתלם לכם שאנחנו וצוות עורכי הדין לדיני עבודה איתם אנו עובדים, המתמחים בעולם זכויות מעסיקים ועובדים, נהיה בצד שלכם.