מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - זכויות העובד המפוטר
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

זכויות העובד המפוטר

 

האם אתם בטוחים שאתם יודעים את כל זכויותיכם כמפוטרים? האם המעסיק נקט בכל ההליכים המשפטיים בהם היה עליו לנקוט בעת הפיטורים שלכם? ומה בדבר הכספים שהוא צריך לשלם לכם?
לא מעט דובר אודות זכויות העובד המפוטר. מדברים על זה באוטובוסים בין חברים, שומעים על זה הרבה ברדיו או בטלוויזיה, אבל מה צריך לעשות, הלכה למעשה, אחרי שפוטרנו או אפילו לאחר קבלת ההודעה הראשונית על פיטורין? את התשובה לשאלה הזאת הרבה לא יודעים. כמובן שהצעד הכי טוב והכי יעיל הוא לפנות לעורך דין המתמחה בסוגיה, אולם גם אם טרם פניתם, להלן מספר פרטים חשובים שכדאי לשנן, לגזור, לשמור ולהפנים.
דעו את הזכויות שלכם בעת מתן הודעה מוקדמת
הודיע לכם המעסיק שאתם מפוטרים וזו שנתכם הראשונה? הוא יכול לעשות זאת בהתראה של יום עסקים אחד. הודיע לכם המעסיק שאתם מפוטרים וזו שנתכם השנייה בעבודה? עליו להשאיר אתכם בעבודה למשך 14 ימים לפחות. הודיע לכם המעסיק שאתם מפוטרים וחלפו להן 3 שנות עבודה? עליו להשאיר אתכם בעבודה למשך 21 ימים לפחות. הודיע לכם המעסיק שאתם מפוטרים וחלפו 3+ שנות עבודה? עליו להשאיר אתכם בעבודה למשך חודש שלם. במידה והמעסיק לא מימש את התנאים הנ"ל הרי שמדוברבעבירה על חוק הפיטורים.
הליך פיטורין תקני ששומרעל זכויות העובד המפוטר
בהליך תקני ייערך לעובד שימוע במהלך תקופת ההמתנה, מה שאומר שאם המפוטר בשנה הראשונה להעסקתו, המעסיק שהחליט על פיטוריו חייב לערוך שימוע מידי. בנוסף, על המעסיק והעובד לסגור את ענייני שכר הפיצויים על פי משכורת 13 לכל שנת עבודה, למעט במקרים של תשלוםפר שעה עבור כל שעת עבודה, אז גובה הפיצויים הוא לפי סך השעות החודשיות בשנה האחרונה לעבודה.
למי פונים למימוש זכויות אלה במידה והמעסיק סירב להכיר בהן?
יש לפנות באופן מידי למשרד עורכי דין המתמחה בתחום דיני עבודה כמו גונן ושות'. במשרד עורכי דין גונן ושות' הקמנו את פורטל "מגן לעובד" אשר מתמחה בייעוץ משפטי וייצוג עובדיםבתחום דיני העבודה על היבטיו השונים וכדי לספק לכם את ההגנה הטובה ביותר, נלווה אתכם לכל אורך התהליך שלכם אל מול המעסיק.

קרא עוד על זכויות העובד המפוטר