מגן לעובד ולמעסיק - ועדות משמעת
  מאמרים
  פסקי דין
זכויות עובדים

זכויות עובדת בהיריון
שיחת שימוע לפני פיטורין
ייצוג עובדים
הפרת חוזה עבודה
זכויות העובד המפוטר
פיצוי פיטורים
דמי הבראה
חופשה שנתית
שעות נוספות
הרעת תנאים
דמי מחלה
פנסיה שכר מינימום
נסיעות
חוק פיטורין
הלנת שכר
זכויות עובדים מול קבלני כח אדם
הפסקת צהריים
הפרת חוזה העסקה
התנכרות לעובד מוגבל
איך בוחרים עו"ד לדיני עבודה?
האם חוזה העסקה יכול לכבול אותי למקום העבודה?
האם ישנה חובה בייצוג של עו"ד לדיני עבודה בבית הדין לעבודה?
המדריך המלא לעובדים במקרה של הפרת חוזה עבודה
זכויות מעסיקים

אי מתן הודעה מוקדמת
פיטורי עובדים
הטרדה מינית
חוזה העסקת עובדים
חוק הודעה לעובד
זכאות פנסיה לעובד
שכר מינימום
תעריף דמי הבראה
תעריף נסיעות
ימי מחלה
ימי חופשה
זכויות סטודנטים

סדר ההליך המשמעתי
יצוג בוועדת משמעת
עונשים בוועדת המשמעת
ערר על ועדת משמעת
חוק זכויות הסטודנט
תקנונים אקדמים

 
 

ועדות משמעת

 
מהם דיני המשמעת לעובדי המדינה על פי חוק שירות המדינה? מהן עברות משמעת וכיצד מטפלים בעבירות משמעת במקומות עבודה?

כאשר מדובר בעובדי מדינה חל עליהם חוק שירות המדינה - תשל"ג 1963, בו מאוגדות תקנות שירות המדינה לעובדים, כללי האתיקה והודעות ונהלים של נציב שירות המדינה שהם דיני המשמעת החלים על כל עובד, במידה ועובד עובר על אחד מחוקים אלו יאלץ להשתתף בוועדת משמעת.
ועדות משמעת מקובלות בדרך כלל במקומות עבודה מסודרים ומאורגנים הכוללים תקנון משמעת וקוד אתי. כאשר עובד חשוד בהפרת תקנות העבודה, הוא יצטרך להתייצב בועדות משמעת ולעמוד לשימוע אל מול בורר שהארגון מינה לצורך כך. כאשר מדובר ברשויות מקומיות ובשרות המדינה, בית הדין למשמעת הוא בית דין סטטוטורי וערעור על קביעתו תיעשה בבית המשפט המחוזי. במקומות עבודה מסודרים אחרים בהם קיים תקנון משמעת, ניתן לערער בהליך פנימי על קביעה כלשהי או לפנות לבית הדין לעבודה לבחינת תקינות ניהול ההליך המשמע
ועדות משמעת מקובלות בדרך כלל במקומות עבודה מסודרים ומאורגנים הכוללים תקנון משמעת וקוד אתי. כאשר עובד חשוד בהפרת תקנות העבודה, הוא יצטרך להתייצב בועדות משמעת ולעמוד לשימוע אל מול בורר שהארגון מינה לצורך כך. כאשר מדובר ברשויות מקומיות ובשרות המדינה, בית הדין למשמעת הוא בית דין סטטוטורי וערעור על קביעתו תיעשה בבית המשפט המחוזי. במקומות עבודה מסודרים אחרים בהם קיים תקנון משמעת, ניתן לערער בהליך פנימי על קביעה כלשהי או לפנות לבית הדין לעבודה לבחינת תקינות ניהול ההליך המשמעתי.
 
ייצוג בועדת משמעת


מהי עבירת משמעת?


מכיוון שעובדי המדינה נדרשים ומחויבים לתדמית מסוימת שהרי הם פניה של המדינה במוסדות וברשויות השונות, בכל ארגון שכזה יש נציג האחראי על ביצוע ועדות משמעת וכל התנהגות שאינה הולמת כמו למשל שימוש במידע מסווג, קבלת דבר במרמה, דיווח כוזב ועוד, נחשבות לעבירות משמעת ובגינן יש לעבור ועדות משמעת לצורך בירור.
על פי הפרסומים ברשת, בשנת 2012 הוגשו 1,266 פניות בנושאים משמעתיים, מתוכן ל- 403 נפתחו תיקים משמעתיים, ל- 125 נפתחו תיקים פליליים וכ-132 תביעות הוגשו כנגד עובדי מדינה. בנוסף, 132 תביעות הוגשו כלפי בכירים בשירות המדינה.

טיפול בעבירות משמעת של עובדי שירות המדינה

בנציבות שירות המדינה יש אגף משמעת ובו יחידה לחקירות משמעתיות האחראית על פעילות כמו למשל איסוף מודיעין, ביצוע מעקבים ועוד. אם מתגלה כשל או מחדל אשר נחשדים כעבירה על דיני המשמעת, תוגש תובענה לועדת המשמעת ואז בעצם מתחיל הליך אל מול העובד. ברובן ועדות משמעת יסתיימו בהכרעה בנוגע למקרה תוך בחינתו לגופו בהסתמך על חוקים תקנות ופסיקות בנושא, ובמידה והעובד יואשם בדבר העבירה הוא יקבל עונש התואם את חומרת המעשה החל מנזיפה או התראה, דרך קנס שיקוזז ממשכורתו או העברה לתפקיד אחר ועד לפיטורין.

במגן לעובד תמצאו את כל המידע על וועדות משמעת

מגן לעובד הוא פורטל שעוסק בדיני עבודה. הצוות המקצועי שלנו בקיא בעולם זכויות מעסיקים ועל כן יכול לספק לכם מידע רב בנושא וועדות משמעת. כמו כן, אם הנכם עובדים שעומדים בפני וועדת משמעת ומחפשים ייעוץ משפטי, נשמח אם תצרו אתנו קשר ונפנה אתכם לעורך דין מקצועי.


פרטי יצירת קשר ודרכי הגעה
 

טלפון: 03-9373525
פקס: 03-9373515
כתובת: 
ז'בוטינסקי 26, רמת גן
מייל: office@gonen-law.co.il

שעות פעילות
ימים א'-ה' 8:00 - 17:30
ימי שישי 8:30 - 12:30

גוגל פלוס

טויטר

יוטיוב

in

פייסבוק