מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - הפרת חוזה עבודה
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

הפרת חוזה עבודה

 

הדין של מעסיקים המבצעים הפרת חוזה עבודה באופן שיטתי

המעסיק כפה עליכם להגיע לעבודה כשאתם לא במשמרת? השכר שהובטח לכם לא שולם לכם בתלוש בפועל והמעסיק מתרץ זאת בתירוצים שונים? לרשותכם - כל מה שצריך לדעת על הפרת חוזה עבודה.
בטרם נרחיב, חשוב לציין כי לא כל מקרה עליו דובר לעיל מעיד בהכרח על הפרת חוזה עבודה. יש לעיין בחוזה ולבדוק אותו לאשורו. כך, למשל, מקרה של שליחת עובד משמרת הביתה ורישום היציאה המוקדמת בדו"ח השעות יכול להיות חוקי,כל עוד כתוב בחוזה שהעובד יעבוד בהתאם לצרכיו של מקום העבודה. יחד עם זאת, אם רף השעות שהמעסיק הקציב לו נמוך משכר המינימום ומדובר בהרעת תנאים, זו עבירה שאינה קשורה רק לחוזה העבודה, אלא גם להפרת דיני העבודה, ועל זה בוודאי שמומלץ ואף רצוי לתבוע.

מתי דרישה של המעסיק מהעובד להגיע למשמרת נוספת תחשב ללא חוקית?
 
כמובןשישנן פסיקות קודמות מהן ניתן ללמוד האם מדובר בהפרת חוזה עבודה, וכך לטפל במעסיק בזירה המשפטית במידה והנושא נבחן ונמצא כעבירה על החוק. בכל הנוגע להגעה לעוד משמרת בכפייה– הדבר יחשבלחוקי אם מדובר בשירותי חירום כמו רפואה, כיבוי אש ונהיגה ברכב חירום, ובמקרה אחר הנושא ניתן לפרשנות משפטית.

מהי הפרת חוזה עבודה שיטתית?
 
הפרת חוזה עבודה שהמעסיק חוזר עליה חדשות לבקרים ובכך פועל בניגוד לנהלים: משלם מדי חודש בחודשו שכר נמוך משהובטח בחוזה, שולח הביתה עובדים באמצע משמרות ואינו משלם להם בהתאם, אינו משלם בזמן ועוד. אם מדובר במעסיק שלא יודע חוק מהו, ולמעשה חוזר על האקט הפסול מדי שבוע בשבוע או מדי חודש בחודשו, מומלץ ואף רצוי לתבוע אותו על הפרת חוזה עבודה.

כיצד מטפלים בהפרת חוזה עבודה שיטתית?
 
יש לפנות למשרד עורכי דין שמתמחה בנושא הפרות חוזה עבודה. כזה הוא משרדו של עו"ד גיא גונן.צוות המשרד ואתו הפורטל של מגן לעובד מטפלים בכל סוגי העובדים – השעתיים והגלובליים כאחד, וייצגו עובדים רבים שנאלצו להתמודד עם הפרת חוזה עבודה. המשרד מטפל במעסיקים הפוגעים בזכויות עובדים בערוצים משפטיים שונים,החל ממכתבי הגעה להסדר ועד לתביעה בבית דין לעבודה.
למידע ופרטים על הפרת חוזה עבודה ודרך הטיפול בה – פנו למשרד מגן לעובד ואנו נשמח לייצג אתכם!