מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - הפרת חוזה העסקה
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

הפרת חוזה העסקה

 
דף הבית >> זכויות עובדים >> הפרת חוזה העסקה
מדוע צריך חוזה העסקה? מה עושים בעת הפרת חוזה העסקה?

הסכמה מלאה בין עובד למעסיק היא מצב אידיאלי אך כאמור רחוק מאוד מהמציאות. באופן טבעי כל אדם שואף למקסם את הכנסותיו ממקום עבודתו ולעלות את משכורתו זאת במקביל לרצונו של כל מעסיק (כמעט), פירמה או ארגון לצמצם בהוצאות השכר ותוך כך למקסם את רווחיו. החשבון פשוט, לשלם פחות – להרוויח יותר, זהו כלל ידוע אשר נדון מראשית ימיה של העבודה המודרנית אשר התפתחה בעיקר בעקבות המהפכה התעשייתית. לכן קיים חוזה העסקה. על מנת לעגן את זכויות העובדים במסמך משפטי קביל אשר כל הפרת חוזה העסקה שכזה, דינה פגיעה בזכויות עובדים, על ההשלכות הטמונות בה.


מה עושים במקרה של הפרת חוזה העסקה?

 
הדרך הטובה ביותר להבין אם חוזה או כל הסכם אחר היו טובים והוגנים לשני הצדדים היא לבחון אותו ברגע האמת, קרי ברגע שהופר. הדבר דומה לפוליסת ביטוח. רק כאשר עלינו להפעיל, או לממש תביעה לביטוח אנחנו מבינים האם הסעיף בגינו אנו דורשים פיצוי מעוגן היטב בפוליסת הביטוח שלנו. שלא נתבלבל, מצויים בשוק העבודה בישראל ובעולם אלפי חוזי עבודה הוגנים, הבאים באמת ובתמים לשמור על זכויותיהם של העובדים והמעסיקים. אז מה עושים במקרה של הפרת חוזה העסקה ופגיעה בזכויות עובדים?

יש מה לעשות – לפנות לקבלת עזרה

 
מגן לעובד פועלת עשרות שנים על מנת להביא לצדק ולהוגנות בין מעסיקים לעובדיהם. צוות מגן לעובד ידע בדיוק אילו שאלות לשאול ויעמוד על רגליו האחוריות בכדי שלא יפגעו בכם. אז אל תישארו לבד, אל תיתנו שחברות גדולות בעלות כוח רב, השפעה ואמצעים ידרסו את זכויותיכם. במקרה של הפרת חוזה העסקהצרו עמנו קשר עוד היום ותנו לנו להיות הגב שלכם, תנו לנו להיות המגן שלכם.


מהו בכלל חוזה העסקה?


מהו חוזה העסקה? מה ניתן לעשות במידה וחוזה ההעסקה של הופר על ידי המעסיק?

חוזה העסקה הוא הסכם בכתב אשר נועד להסדיר ולאגד באופן נהיר וברור את כללי העבודה בין העובד למעסיק. על פניו מדובר בחוזה הבא להגן הן על המעסיק והן על העובד ותוך כך לעגן את הזכויות והחובות של השניים באופן המקובל על שני הצדדים. אבל, בחיים כמו בחיים רצונות לחוד ומציאות לחוד. הפרת חוזה העסקה, לצערנו, זו תופעה רחבה כל כך עד שלעיתים רבות נדמה שרבים מהעובדים עוברים עליה לסדר היום וממשיכים כאילו מאומה לא קרה.

 

הפרת חוזה העסקה – הצרה של כל עובד

   
להיות עובד שכיר זו משימה לא קלה, עלייך להיות כפוף למסגרת עבודה כאשר זו לא תמיד עולה בקנה אחד עם ציפיותייך. למשל עובד אשר נדרש לעשות שימוש בכוחו הפיזי, ברוב המקרים לא יתוגמל באופן התואם את מידת המאמץ שהשקיע בעבודתו. במקביל ישנם מקרים בהם עובד הנדרש לרמת מקצועיות גבוהה אשר מביאה אותו להפגנת כישוריו ויכולותיו, גם כן אינו זוכה לתמורה כספית הולמת בתמורה לתרומתו לארגון או לחברה המעסיקה אותו. לכן יש לעגן את כל תנאי ההעסקה בטרם עת בחוזה כתוב ולוודא שהפרת חוזה ההעסקה לא תתרחש במהלך תקופת עבודתכם, במידה וכן, יש לפנות למומחים בנושא.
 

חוזה לך ברח – אל תתנו לזה לקרות לכם

 
מרגישים שחוזה ההעסקה שלכם הופר? חושדים כי המעסיק פעל שלא כשורה בעניינכם או בעניינם של חבריכם לעבודה? אתם לא לבד. מסתבר שבישראל הפרת חוזה העסקה אינו מקרה יוצא דופן, מדי יום ביומו מופרים מאות אם לא אלפי חוזי העסקה. אל תתנו לדאגות שלכם ליפול על אוזניים ערלות. הפרת חוזה העסקה זהו נושא רציני וחשוב, אל תתמודדו איתו לבדכם. אנחנו כאן בשבילכם, פנו עכשיו למגן לעובד והצוות המקצועי שלנו יתגייס לעמוד לצידכם.
 
חוזה העסקה