מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - האם יש מה לעשות אם אישה פוטרה במהלך ההריון?
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

האם יש מה לעשות אם אישה פוטרה במהלך ההריון?

 

יש בהחלט מה לעשות במקרה של פיטורים בהריון והחוק בנושא ברור מאוד. לצד האישה עומד חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה שקובע שאסור לפטר אישה בהריון בשום שלב של ההריון, גם בחודש הראשון. הדבר תקף גם למקרה שבו המעסיק לא ידע על ההריון של האישה ופיטר אותה מסיבה אחרת.

כדי לפטר אישה בהריון בכל שלב, על המעסיק לקבל אישור מיוחד מהממונה על חוק עבודת נשים במשרד הכלכלה. גם אם קיבל את האישור, הרי הוא תקף החל מיום ההחלטה עצמה ולא רטרואקטיבית, כך שעל המעסיק לפצות אותה על תקופת הזמן שקדמה לאישור.
 

על מה בדיוק אפשר לתבוע את המעסיק אם הוא ביצע פיטורים בהריון?

 
אם המעסיק ביצע פיטורים בהריון ללא אישור - ומסרב להחזיר את העובדת ההרה לעבודתה במסגרת התפקיד הקודם שלה -בכוחה לתבוע אותו בבית הדין לעבודה. חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה קובע כי עליו לפצות אותה על כל חודשי ההריון שבהם אינה עובדת, על תקופת חופשת הלידה, כמו גם על זמן מסוים אחרי חופשת הלידה שבהם אי אפשר לפטר אישה. באפשרותה גם לתבוע את המעסיק על עוגמת נפש ולזכות בפיצוי כספי של בסביבות 120,000 ₪.
 

ייצוג משפטי במשרד עורכי דין גונן ושות'

 
מומלץ לתבוע את המעסיק בעזרת ליווי משפטי של עורכי דין שמכירים את חוק שוויון ההזדמנויות ויודעים כיצד לקבל עבור פיטורים בהריון פיצוי כספי מלא, כולל פיצוי כספי על עוגמת נפש.
למשרד עורכי דין גונן ושות' ניסיון עשיר בייצוג נשים במצבים אלה, ואנו מזמינים אותך ליצור אתנו קשר דרך טופס יצירת קשר באתר שלנו או באמצעות מספר טלפון 03-9373525. אנו נסביר לך על אפשרויות הפעולה שלך במקרה של פיטורים בהריון ועל הליווי המשפטי שאנו מעניקים.