מגן לעובד ולמעסיק - דיני עבודה ,זכויות עובדים ומעס - אי תשלום פנסיה –מה קובע החוק?
דיני עבודה  |  עו"ד לדיני עבודה  |  עו"ד מומחה לדיני עבודה
מוקד פניות ארצי
03-9373525
מנהל האתר עו"ד גיא גונן  
 
 


צריכים עזרה?
אנחנו פה בשבילכם, ללא כל התחייבות!!
 
 
   לפניה מהירה ומענה ע"י עורך דין:  
   

 

 

 
 

אי תשלום פנסיה –מה קובע החוק?

 
מה קובע החוק במקרה של אי תשלום פנסיה? מה חשוב לדעת ולעשות במקרים כאלה?

מעסיקים רבים מוצאים עצמם לא אחת נתקלים בקושי כלכלי ומחפשים דרכים לחסוך בהוצאות. במקרים מסוימים הם בוחרים לשלם פחות לעובדים ואף להפסיק את תשלום הפנסיה שלהם. אי תשלום פנסיה זו תופעה נפוצה מאד לצערנו, תופעה שממנה נפגעים לא מעט עובדים, ובמיוחד בעת הגעתם לגיל הפרישה. לכן אם זהו המקרה עמו הנכם מתמודדים, לידיעתכם, חובת התשלום מוטלת על המעסיק ובאפשרותכם לדרוש זאת ממנו על ידי פניה לערכאות המשפטיות המתאימות.

תשלום פנסיה חובה על פי החוק

החל משנת 2008 מחויבים כל המעסיקים בתשלום פנסיה עבור העובדים שלהם במסגרת ביטוח פנסיוני של אחת מחברות הביטוח. גובה הסכומים נקבע בהתאם לשכרו של העובד, כאשר חלק מהתשלוםנעשה על חשבון המעסיק וחלקו על חשבון העובד עצמו. מדובר כאמור בהליך הנדרש על פי החוק שמי שאיננו מקיים אותו, הרי שעובר על החוק ולמעשה גם מבצע עבירה פלילית. במקרה כזה יש לעובד עילה לתביעה והוא יכול לפנות לבית המשפט כדי לחייב את המעביד לאכוף את כל התשלומים ואף, במקרים מסוימים, לשלם לו גם פיצוי המגיע לו בגין אי תשלום פנסיה.

טיפול במקרים של אי תשלום פנסיה – אך ורק על ידי המומחים בתחום

אנחנו, במגן לעובד, מעמידים לרשותכם עורכי דין מקצועיים ומיומנים שיעזרו לכם במקרה של אי תשלום פנסיה. המשרד שלנו מתמחה בדיני עבודה וביחסי עובד מעביד ועובד מול אלפי לקוחות בכל שנה.
נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם בכל עניין בתחום דיני עבודה וזכויות עובדים לרבות במקרים של אי תשלום פנסיה. פנו אלינועוד היום לטלפון 03-9373525, אנו זמינים עבורכם.